LATO 2015 w Warszawie – podsumowanie targów

Zakończyły się jubileuszowe 20 Targi Turystyki i Wypoczynku Lato 2015. Podczas tego największego kiermaszu turystycznego w Polsce goście poznawali ciekawe zakątki kraju i świata, nowe oferty biur podróży, miast i regionów. A przede wszystkim dobrze się bawili.

Wyjątkowy kiermasz ofert wakacyjnych i weekendowych, utrzymany w charakterze festynu turystycznego jakim były tegoroczne Targi LATO 2015 był okazją do znalezienia w jednym miejscu wszystkiego, co jest niezbędne do zaplanowania udanego urlopu czy krótszego odpoczynku. Oferta mogła zaspokoić najróżnorodniejsze wymagania zarówno amatorów piaszczystych plaż, zwolenników turystyki aktywnej oraz poszukiwaczy ciekawych przygód, jak i rodziny z dziećmi oraz młodzież. Spora część prezentowanych ofert była sprzedawana w promocyjnych cenach, przygotowanych specjalnie na targi.

Krajem partnerskim jubileuszowych 20. Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2015 był Iran,  który miał największe stoisko narodowe, na którym prezentowało się 11 firm turystycznych i  przygotował Wieczór Irański z muzyką i potrawami tego kraju. W tegorocznych targach lato wzięły też udział Kuba, Dominikana, firmy z Nepalu, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Węgier, kanaryjska Fuerteventura oraz włoski region Marche nad Adriatykiem promujący zarówno agroturystykę jak i doskonałe regionalne wina.

Regionem partnerskim tegorocznej edycji targów LATO 2015 było Mazowsze, które w ostatnich latach otwiera na tej imprezie mazowiecki sezon turystyczny. W tym roku dominowały oferty rodzinne, promowany był też nowy przewodnik „Z rodziną przez Mazowsze”, który dostępny był zarówno w tradycyjnej formie papierowej jak i jako aplikacja na telefon.

Wśród regionów wyróżniały się też stoiska Śląskiej Organizacji Turystycznej, Sądeckiej OT, Małopolskiej OT, ROT województwa Świętokrzyskiego, w ramach której było stoisko Wschodniego Szlaku Rowerowego GREEN VELO, gdzie można było podziwiać popisy akrobatyczno-rowerowe Krystiana Herby, trzykrotnego rekordzisty Guinnessa i mistrz świata w trialu rowerowym.
W konkursie „NAJLEPSZA OFERTA EKSPOZYCYJNA POLSKIEGO REGIONU” I miejsce zajęła Śląska Organizacja Turystyczna, II miejsce Polaka Federacja Turystyki Wiejskiej „GOSPODARSTWA GOŚCINNE”, a III Małopolska Organizacja Turystyczna. Wyróżnienia za najciekawszą aranżację stoiska przyznano Green Velo Wschodni szlak Rowerowy, za najbardziej profesjonalną obsługę stoiska – Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna, a za najlepsze materiały promocyjne – Sądecka Organizacja Turystyczna.

W Konkursie „Kryształowe Słońce” na najlepszą ofertę ekspozycyjną polskiego regionu dyplomem uhonorowany został Samorząd Województwa Mazowieckiego, wyróżnienia otrzymały województwo lubelskie, Magazyn „Eden”, Lokalna grupa działania „RAZEM KU LEPSZEJ PRZYSZŁOŚCI” oraz Gmina Miejska Duszniki-Zdrój. Z zagranicy  Dyplom otrzymało Centrum Informacji Turystycznej i Biznesowej w Druskiennikach a wyróżnienie – Narodowy Urząd Turystyczny Republiki Dominikańskiej.

Nagrodą HIT LATA  za Baśniowy Szlak uhonorowana została Suwalska Izba Rolniczo-Turystyczna.

Mnóstwo atrakcji mieli najmłodsi uczestnicy targów których w baśniowy świat zabierały kolorowe wozy. W ten specjalny sposób promowała się Suwalszczyzna.  Było też Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, w Manufakturze Cukierków każde dziecko mogło samodzielnie wykonać pysznego lizaka. Ciekawym projektem było miasteczko gier i zabaw stworzone przez Towarzystwo Miłośników Gier Umysłowych oraz Dziecięca Akademia Twórczości z kącikiem konstruktorskim i labiryntem ze sterowanym robotem.

W ramach cyklu Pasje życia: odbyły się spotkania z podróżnikami i autorami książek w tym z Moniką Witkowską dziennikarką i podróżniczką, która już odwiedziła około 180 krajów, Robertem Danielukiem, fotografem i filmowcem, który opowiadał o podróży po Chinach oraz z Magdaleną i Sergiuszem Pinkwartami – dziennikarzami, blogerami i pisarzami, którzy opowiadali o sposobach na tanie podróżowanie.

Razem z Targami LATO 2015 odbywały się Targi Produktów Tradycyjnych i Ekologicznych  REGIONALIA, gdzie można było nabyć  tradycyjne wędliny i wyroby mięsne bez sztucznych dodatków, smaczne chleby, maślane ciasta drożdżowe, cydry i nalewki sporządzane według sprawdzonych receptur czy miody z ekologicznych pasiek.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24