Legnica europejską stolicą łucznictwa

Polska będzie po raz pierwszy gospodarzem Mistrzostw Europy w łucznictwie tarczowym na torach otwartych. Mistrzostwa te odbędą się w Legnicy. Ceremonia otwarcia mistrzostw na Rynku w Legnicy w poniedziałek 27 sierpnia 2018 o godz. 17.

Do Legnicy na Mistrzostwa Europy w łucznictwie przyjedzie około 500. zawodników i osób towarzyszących z 43. państw Starego Kontynentu. Tym samym Legnica dołączyła do grona takich miast organizatorów, jak Luksemburg, Kopenhaga, Barcelona, Amsterdam czy Nottingham, które w przeszłości były gospodarzami mistrzostw. Mistrzostwa Europy w Legnicy będą jednocześnie kwalifikacjami do Igrzysk Europejskich, które odbędą się w 2019 roku w Mińsku.

W Legnicy zawodnicy powalczą o tytuły mistrzowskie w kategoriach łuku klasycznego (olimpijskiego) i bloczkowego. Do zdobycia jest 60 medali w konkurencjach indywidualnych, zespołowych oraz drużyn mieszanych.

Dodatkowym wydarzeniem, które podniesie rangę imprezy, będzie Kongres Sprawozdawczo–Wyborczy Europejskiej Federacji Łuczniczej, zaplanowany na 26 sierpnia. Wówczas w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej wybrane zostaną władze Federacji. Dzień później rywalizację rozpoczną łucznicy. Będzie widowiskowo.

– Organizacja mistrzostw ma dla naszego miasta wiele bardzo pozytywnych aspektów. To impreza o wymiarze europejskim. Dzięki transmisjom telewizyjnym o Legnicy będzie głośno na świecie, co jest ważną korzyścią promocyjną. Przyjadą zawodnicy i goście z całego kontynentu. Gospodarczo skorzystają na tym nasi przedsiębiorcy. Istotny jest też aspekt prestiżowy, społeczny i integracyjny – powiedział Prezydent Tadeusz Krzakowski – Przewodniczący Komitetu Honorowego Mistrzostw.

Program wydarzeń podczas Mistrzostw Europy w Legnicy:

27 sierpnia 2018, Rynek w Legnicy, godz. 17.00 – ceremonia otwarcia (przemarsz wszystkich reprezentacji, odczytanie przysięgi, uroczyste otwarcie imprezy przez przedstawicieli władz europejskich oraz miejskich, program kulturalny).

28–31 sierpnia 2018, stadion lekkoatletyczny w parku Miejskim – Kwalifikacje i eliminacje, które wyłonią sobotnich finalistów

1 września 2018, Rynek w Legnicy, godz. 10.00 – Finały

Źródło: www.kurier.pap.pl.

Fot.: http://zabytki.legnica.eu

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24