Letní Letná, czyli cyrk w Pradze

Letní Letná, festiwal nowego cyrku, teatru, muzyki i sztuk wizualnych, przyciągnie do Pragi najlepszych artystów z całego świata. W tym roku impreza odbędzie się w terminie od 15 sierpnia do 2 września w parku Letenské sady.

Festiwal zaprezentuje czeskie i zagraniczne zespoły z kręgu nowego cyrku, teatru ruchu, przedstawień dziecięcych czy akrobacji. Program rozpocznie się pochodem, który przejdzie ulicami Starego Miasta. Główne miasteczko festiwalowe z namiotami cyrkowymi i przekąskami znajdzie się w parku na Letnej. Codziennie na widzów będą czekać przedstawienia teatralne, kabarety, występy muzyczne, warsztaty plastyczne i inne kreatywne zajęcia – a wszystko to w miłej, letniej, cyrkowej atmosferze.

Letnia Letná jest jedynym w swoim rodzaju festiwalem sztuk cyrkowych w Czechach. Festiwal po raz pierwszy odbył się w roku 2004 i w ciągu czternastu lat stał się ważnym punktem nie tylko na czeskiej, lecz także na europejskiej mapie wydarzeń kulturalnych. Liczba gości odwiedzających festiwal nieustannie rośnie – w pierwszym roku w 60. przedstawieniach i koncertach uczestniczyło 6300 widzów, w roku 2017 w ponad 190. przedstawieniach wzięło udział ponad 45000 gości.

Więcej na: www.letniletna.cz

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24