Letnie festiwale w Czechach: od rocka po hip-hop

Latem zagoszczą w Czechach tradycyjne festiwale muzyczne. Jeden z najstarszych – Rock for People – wystartuje już 3 lipca. Będą na nim najlepsze zespoły czeskie i światowe, dobra kuchnia, szeroki wybór piwa i wspaniała atmosfera. Festiwal Rock for People świętuje w tym roku 25. urodziny.

Podczas festiwalu Rock for People na 10. scenach zaprezentuje się około 100 zespołów muzycznych, muzyków i DJs. Wystąpią m.in. zespół The Prodigy, gwiazdy brytyjskiej sceny rockowej The Kooks i The Vaccines, słynni amerykańscy rockerzy Skillet, duński heavymetalowy Volbeat czy Beatsteaks. Koncerty odbywają się na terenie lotniska w Hradcu Kralove, na scenach zewnętrznych, w namiocie mieszczącym 8000 osób i w dwóch hangarach. Oprócz tego są tu sceny do tańca i strefy chill-out. Impreza pomieści 32000 uczestników.

Od 4 do 7 lipca w Ostrawie zagości Beats for Love, największy festiwal muzyki tanecznej w Europie, z udziałem światowej sławy artystów. Od 18 do 21 Ostrava zaprasza na siedemnastą już edycję międzynarodowego wielogatunkowego festiwalu muzycznego Colours of Ostrava. Festiwal cieszący się ogromną popularnością zarówno w Czechach, jak i poza granicami kraju, przed dwoma laty przeniesiono do postindustrialnego kompleksu huty Dolní Vítkovice.

Sazavafest w Kácově (64 km od Pragi) zaprezentuje od 26 do 28 lipca plejadę zagranicznych gwiazd. Festiwal oferuje również bogaty program towarzyszący: przedstawienia teatralne, projekcje filmowe, workshopy, warsztaty artystyczne i inne atrakcje.

Hip Hop Kemp przywita miłośników hip-hopu w Festival Parku w Hradcu Královém w dniach 23-25 sierpnia. Impreza została uznana przez CNN za największy festiwal na świecie poświęcony kulturze hip-hop.

Więcej na www.czechtourism.com. Fot.: Matyas Theuer

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24