Letnie nowości w czeskich ośrodkach górskich

Liczne nowości czekają na turystów w czeskich ośrodkach górskich w sezonie letnim. Wartość inwestycji w letnie atrakcje wyniesie ponad 200 milionów koron (około 3,5 miliona zł).

Największe inwestycje planuje Dolní Morava leżąca w pobliżu granicy z Polską (19 km od Międzylesia). W sierpniu zostanie tu otwarty najdłuższy tor bobslejowy w Czechach i drugi co do wielkości w Europie. Długość toru wyniesie 3 kilometry. Nowością w ośrodku będzie również park linowy, wypożyczalnie hulajnóg i podziemna trasa o długości 450 metrów która zapozna zwiedzających z rzemiosłem górniczym.

Ośrodek szczyci się otwartą kilka lat temu trasą widokową, zwaną Ścieżką w Obłokach. Jest to trasa widokowa umieszczona na wysokości 55 metrów, zbudowana na górze Slamník (1116 m n.p.m.). Całkowita długość trasy wynosi 750 metrów. Trasa jest dostępna dla osób na wózkach inwalidzkich i wózków dziecięcych. Z góry rozciąga się piękny widok na masyw Králickiego Śnieżnika, dolinę rzeki Moravy, a nawet na Jesioniki, Suchý vrch i Karkonosze ze Śnieżką.

Liczne nowości czekają na turystów także w innych kurortach górskich. W Lipnie na Szumawie (południowe Czechy) na trasie widokowej w koronach drzew zostaną umieszczone budki dla ptaków. Turyści będą mogli zabawić się w ornitologów i z bliska obserwować ptasich mieszkańców regionu.
W ośrodku Černá hora – Pec w Karkonoszach powstanie wielki plac zabaw dla dzieci, z drewnianymi elementami w kształcie zwierząt. Wiele ośrodków górskich otworzy nowe wypożyczalnie sprzętu sportowego czy uruchomi dodatkowe linie cyklobusów – autobusów dostosowanych do przewozu rowerów.

Więcej na: www.czechtourism.com. Na zdjęciu: Lipno trasa w koronach drzew. Fot. LIPENSKO

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24