Lodowiec Stubai – największy i najnowocześniejszy ośrodek i Dolinie Stubai

Aż 35 tras narciarskich i 12 tras freeridowych, gwarancja śniegu od października do czerwca, a także najnowocześniejsza kolejka gondolowa, to wizytówki lodowca Stubai w austriackim Tyrolu.

Lodowiec Stubai wśród polskich turystów wciąż jeszcze ustępuje popularnością terenom narciarskim położonym po południowej stronie austriacko-włoskiej granicy, ale z roku na rok rośnie liczba narciarzy, którzy mają w Dolinie Stubai doskonałe warunki do uprawiania ulubionego sportu. Ogromną zaletą lodowca Stubai jest położenie – zaledwie 45 minut jazdy samochodem (lub darmowym ski-busem) od stolicy Tyrolu, Innsbrucku.

Region w ostatnim czasie mocno inwestuje w turystykę i komfort narciarzy. Otwarto nową kolejkę gondolową 3S Eisgratbahn, która bezpośrednio z parkingu przewozi narciarzy na wysokość 2900 metrów, w serce alpejskiego regionu. Przy projektowaniu gondoli zastosowano nowatorskie rozwiązania, dzięki którym komfortowo, na obitych skórą siedzeniach można szybko dostać się na narciarskie trasy, po drodze przesyłając zdjęcia i czytając maile dzięki bezpłatnej sieci WiFi. Kolejka – co w Austrii jest już dobrym standardem, wyposażona jest w ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Stubai to największy lodowcowy teren narciarski w Austrii i pełnowartościowy sezon narciarski trwa tu znacznie dłużej niż „wysoki sezon”. Dzięki temu można korzystać z pełnych uroków zimy w „martwych” turystycznie okresach października i listopada, czy późnej wiosny – aż do czerwca. Szerokie, dobrze wyratrakowane zbocza umożliwiają szusowanie nawet początkującym narciarzom. Prężnie działa też szkółka narciarska Neustift przy górnej stacji kolejki GamsgartenBahn, w której pracuje – w szczycie sezonu – aż 300 instruktorów (wielu z nich mówi świetnie po polsku).

Zgodnie z austriacką tradycją, na trasach nie brakuje schronisk, a przede wszystkim doskonałych restauracji i wypożyczalni sprzętu sportowego. Lodowiec Stubai można podziwiać także od… spodu. Grota Lodowcowa (Eisgrotte) to wydrążony w lodzie tunel, w którym znajduje się ekspozycja wyjaśniająca historię powstawania i datowania lodu.

Lodowiec Stubai to też raj dla narciarzy uprawiających zjazdy freeridowe. Wytyczono 13 tras w świeżym śniegu, po malowniczych zboczach Schaufelspitz. W listopadzie ub. roku odbywały się tu pierwsze zachody Pucharu Świata w narciarstwie dowolnym – FIS Freestyle World Cup Stubai. Jeśli chcemy spróbować tego typu sportu, Lodowiec Stubai jest najlepszym miejscem.

Więcej informacji w języku polskim na stronie ośrodka Stubaier Gletscher

Stubaier Gletscher,
Mutterberg 2,
Neustift, Österreich
tel: 0043 5226 8141
www.stubaier-gletscher.com

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24