Lodowiec Stubai: nowości w sezonie zimowym 2017/2018

Losowiec Stubai, największy lodowcowy ośrodek narciarski w Austrii, gwarantuje obecność śniegu na stokach od października do czerwca. Jakie nowości czekają turystów w nadchodzącym sezonie?

W dniach 24 do 26 listopada 2017 roku lodowiec Stubai stanie się upragnionym miejscem wyjazdu wszystkich fanów narciarstwa dowolnego, ze względu na pierwsze zawody FIS Freeski World Cup Stubai w Snowpark Stubai Zoo, otwierające sezon Pucharu Świata w Europie. Ten legendarny snowpark – będący popularnym miejscem spotkań profesjonalnych freeriderów oraz tych, którzy pretendują do tego tytułu – jest codziennie, przez cały sezon odświeżany. Wielkie nazwiska sceny freestyle można zobaczyć tu w akcji podczas jesiennych imprez Stubai Premiere i Stubai Prime Park Session oraz na wiosnę podczas Spring Sessions.

Powder Department na lodowcu Stubai powoduje u freeriderów przyśpieszone bicie serca za sprawą 13 tras rekomendowanych trakami GPS (dostępna jest również papierowa wersja mapy off-piste). Mapę tras, aktualne informacje o stopniu zagrożenia lawinowego oraz urządzenie do kontroli detektorów (LVS checkpoint) umieszczono na tablicach na górnej stacji Eisgrat i Gamsgarten. W tym ostatnim miejscu znajduje się również teren treningowy do poszukiwania osób zasypanych przez lawiny, gdzie można sprawdzić posiadany lub bezpłatnie wypożyczony (na miejscu) sprzęt. Na obozach treningowych nowi adepci freerede’u mogą uzyskać od profesjonalistów cenne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa podczas shreddingu na snowboardzie, narciarstwa przełajowego czy biwakowania na śniegu.

Od ostatniego sezonu nowa kolejka 3S Eisgratbahn przewozi szybko (w 12 minut) i komfortowo wszystkich fanów sportów zimowych do ośrodka narciarskiego na lodowcu Stubai, który rozciąga się na wysokość ponad 3000 m n.p.m. Gondole, zaprojektowane przez studio Pininfarina, mają panoramiczne okna, Wi-Fi i są dostosowane do potrzeb osób z ograniczoną ruchomością. Fascynujący świat wiecznego lodu można zobaczyć z bliska podczas zwiedzania jaskini lodowej, natomiast z platformy widokowej TOP OF TYROL (z wysokości 3 210 m) rozciąga się piękny widok na szczyty i doliny. Wśród wielu rozrywek oferowanych na lodowcu Stubai znajdują się również kulinarne przyjemności. Wykwintna restauracja Schaufelspitz, najwyżej położona restauracja w Alpach nagrodzona toczkiem kucharskim przez Gault Millau, ponownie zaprasza smakoszy na Noc Gourmet Dine & Wine oraz Noc Gourmet Dine & Beer, podczas których sześciodaniowemu menu będą towarzyszyć odpowiednio dobrane wina lub piwa.

Duża różnorodność atrakcji zadowoli nie tylko miłośników przyrody i osoby ceniące sobie drobne przyjemności życia, ale przede wszystkim rodziny, narciarzy, freeriderów i freestylowców. Wiele możliwości daje 35 tras narciarskich o różnym poziomie trudności. Dzieci poniżej 10 roku życia mogą bezpłatnie jeździć na nartach, jeśli są w towarzystwie rodzica posiadającego ski pass. Odpowiednią opiekę i rozrywkę dla maluchów i młodzieży oferuje szkółka narciarska BIG Family Ski Camp na górnej stacji Gamsgarten.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24