Łódzki port lotniczy ze stratami

Łódzki port lotniczy odnotował w czerwcu spadek liczby pasażerów sięgający 22 procent.  To największy spadek liczby pasażerów w Polsce.

Łącznie w czerwcu obsłużono 17 111 pasażerów. Dla porównania, w analogicznym miesiącu ubiegłego roku na łódzkim lotnisku obsłużono 21 866 pasażerów. Tak duży spadek to efekt tego, iż na lotnisku po raz pierwszy w historii nie ma oferty wakacyjnych lotów czarterowych. Zmniejszyła się jednak również liczba pasażerów w ruchu rejsowym. Wraz z końcem czerwca z portu zniknął przewoźnik Adria Airways, która realizowała stąd połączenia do Monachium, Paryża i Amsterdamu. Tym samym łódzkie lotnisko zostało z jedną linią, niskokosztowym Ryanairem, oferującym stąd połączenia do Dublina, East Midlands i Londynu Stansted. Mimo to przedstawiciele portu prowadzą wciąż intensywne rozmowy z liniami, które mogłyby stąd uruchomić nowe trasy.

Poza Łodzią, spadki odnotowały również Bydgoszcz i Radom. Pozostałe lotniska odnotowują spore wzrosty, sięgające ponad 20 procent. Największymi wzrostami cieszą się Lotnisko Chopina, Katowice Airport i Szczecin-Goleniów.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24