Londyn najczęściej wybieranym kierunkiem w grudniu

Co dziesiąty bilet kupowany jest na lot do Londynu. Coraz więcej rezerwacji na przeloty do Barcelony i Rzymu – przedstawia raport serwisu Tanie-Loty.pl.

Pod względem liczby sprzedanych biletów grudzień 2016 przyniósł 83% wzrostu w porównaniu do ubiegłego roku. Londyn ponownie zajął pierwsze miejsce w rankingu najchętniej wybieranych miast. Zainteresowanie lotami do stolicy Wielkiej Brytanii wzrosło o 2 punkty procentowe w porównaniu do zeszłego miesiąca. Już ponad 11% klientów serwisu Tanie-Loty.pl wybiera podróż na jedno z londyńskich lotnisk. Na drugim miejscu listy najpopularniejszych kierunków plasuje się Warszawa (prawie 9% wszystkich rezerwacji).

Coraz większym powodzeniem cieszy się Barcelona zajmując w tym miesiącu trzecie miejsce pod względem liczby sprzedanych biletów. Pierwszą piątkę zamykają Rzym i Paryż – mówi Anna Pustizzi, redaktor prowadząca Tanie-Loty.pl 

TOP 10 najpopularniejszych kierunków lotniczych w grudniu, według liczby sprzedanych biletów:
1. Londyn – 11,12%

2. Warszawa – 8,87%

3. Barcelona – 3,97%

4. Rzym – 3,84%

5. Paryż – 2,8%

6. Eindhoven – 2,64%

7. Mediolan – 2,37%

8. Dortmund – 2,25%

9. Bruksela – 1,98%

10. Lizbona 1,2%

Rośnie zainteresowanie regionalnymi lotniskami

Najwięcej klientów wybiera wylot z Polski – aż 74% podróży rozpoczyna się na jednym z polskich lotnisk. Na wylot z Berlina lub Pragi zdecydowało się ponad 6% klientów serwisu Tanie-Loty. W grudniu najwięcej biletów z wylotem z Polski kupiono z Lotniska Chopina – prawie 31%. Na drugim miejscu jest Modlin (22%) – wzrost o 2 punkty procentowe, a na kolejnych lotniska krakowskie (12%), gdańskie (10%) i wrocławskie (9,5%).

Powoli, ale systematycznie rośnie zainteresowanie regionalnymi lotniskami oraz wylotami z Berlina. Potwierdzają to dane sprzedażowe za ostatni kwartał. Dla pasażerów ważne są niskie ceny biletów oraz możliwość bezpośredniego połączenia z wybranym miejscem – komentuje Anna Pustizzi.

Ponad 73% rezerwacji to przeloty z tanimi liniami

W rankingu przewoźników pierwsze miejsce niezmiennie zajmuje Ryanair – ponad 43% klientów serwisu Tanie-Loty.pl wybrało ofertę irlandzkich linii. O ponad 2 punkty procentowe wzrosło zainteresowanie biletami Wizz Air – razem to 25% wszystkich zakupów. W grudniu bilety tanich przewoźników kupiło w sumie 73% podróżnych. To 2 pkt procentowe mniej niż w poprzednim miesiącu.

Na trzecim miejscu w rankingu przewoźników są linie PLL LOT – 10% procent podróżujących wybrało bilety polskiego przewoźnika.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24