Lonely Planet ogłosił listę Best in Travel 2017

Magazyn Lonely Planet, wyrocznia podróżników, opublikował listę kierunków, do których koniecznie powinniśmy się wybrać w 2017 roku. Dokąd kupić bilety?

  1. Kanada – żywiołowe miasta, świetne jedzenie i niedoceniane wina. A przede wszystkim przystojny i charyzmatyczny premier, Justin Trudeau, zapewnił Kanadzie pierwsze miejsce w rankingu.
  2. Po latach wojny domowej Kolumbia zniknęła z list celów podróżników. Dziś warto tam pojechać by poznać niezwykłą kulturę i doświadczyć gościnności mieszkańców. Do Kolumbii w 2017 roku wybiera się z pielgrzymką papież Franciszek.
  3. Finlandia – 100-lecie niepodległości kraju to dobry moment na odwiedzenie europejskiego bieguna zimna.
  4. Dominika – mieszkańcy Karaibów żartują, że jeśli Krzysztof Kolumb wstałby z grobu, to byłaby to jedyna wyspa, którą by rozpoznał. Warto pojechać i sprawdzić, czy rzeczywiście zachowała swoje dziewicze piękno.
  5. Nepal – Po tym jak w 2015 roku ucierpiał na skutek trzęsień ziemi, warto odwiedzać ten kraj na dachu świata, by wspierać miejscową turystykę i żyjących z niej mieszkańców.
  6. Bermudy – do odwiedzenia Bermudów, z białymi plażami i lazurowym oceanem nikogo namawiać nie trzeba, ale jeśli ktoś by się wahał, w czerwcu odbędą się tu słynne zawody America’s Cup.
  7. Mongolia – kraj, który kojarzy nam się ze stepami, jurtami i podróżowaniem konno, w 2017 pokaże swoje nowoczesne oblicze. W tym roku otwarte zostanie nowoczesne lotnisko międzynarodowe w Ułanbator, a także kompleks turystyczny Shangri-La, mieszczący luksusowy hotel, kino i Hard Rock Cafe.
  8. Oman – kapiący złotem, luksusowy, pachnący petrodolarami w 2017 otworzy futurystyczny park rozrywki dla rodzin Majarat Oman.
  9. Mjanma – dawniej Związek Birmański, to Azja jaka powoli odchodzi w zapomnienie, ze śpiewami mnichów i dzwonami świątyń.
  10. Etiopia – ma własny kalendarz, który daje jej 13 słonecznych miesięcy w roku, niesamowite zabytki, kulturę i niezrównaną afrykańską przyrodę. A w 2017 roku nowe połączenia lotnicze.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24