LOT przewiózł 150 tysięcy pasażerów na linii Warszawa-Izrael

Przez 10 miesięcy tego roku LOT przewiózł ok. 150 tys. osób na linii Warszawa-Izrael, jest to 2,5 razy więcej, niż w tym samym okresie 2016 r.

W czerwcu tego roku LOT uruchomił połączenia do Tel Awiwu z czterech polskich portów regionalnych: Wrocławia, Lublina, Gdańska i Poznania. Z Warszawy zwiększył częstotliwość rejsów do tego miasta – z siedmiu do 13 tygodniowo. Podróż na tej trasie trwa ok. 3 godzin i 45 minut. W sumie PLL LOT wykonuje tygodniowo 19 połączeń między Polską a Izraelem. Rejsy z Wrocławia do Tel Awiwu polski przewoźnik wykonuje we wtorki i piątki, z Lublina w poniedziałki i czwartki, z Gdańska – w niedziele, a z Poznania w środy.

Połączenia miedzy Polską a Izraelem obsługiwane są samolotami Boeing 737-800 NG. Od wiosny 2018 r. do Tel Awiwu z Warszawy i portów regionalnych będzie można polecieć samolotem Boeing 737 MAX 8, który jest najnowocześniejszym samolotem wąskokadłubowym średniego zasięgu. LOT zamówił takich sześć sztuk, z czego pierwszy już odebrał na początku grudnia br.

Oba typy samolotów mają na pokładzie 186 foteli w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej. W tym roku średnie wypełnienie samolotów na trasie Warszawa-Tel Awiw wyniosło 88 proc.
Izrael znajduje się w czołówce najpopularniejszych kierunków podróży na świecie. Zawdzięcza to różnorodności, dobrej infrastrukturze, pogodzie i licznym atrakcjom, która sprzyjają zwiedzaniu i wypoczywaniu praktycznie przez cały rok. Lotnisko w Tel Awiwie znajduje się sercu głównych atrakcji Izraela, jest też najlepszym punktem wypadowym na wyjazdy nad Morze Martwe czy wybrzeże z Morza Śródziemnego i Morza Czerwonego. Odwiedzając Tel Awiw, warto również udać się do położonej tuż obok historycznej Jerozolimy.

Obecnie Izrael promuje w polskiej TV wycieczkę do Tel Awiwu i Jerozolimy pod hasłem „Dwa miasta – jedna podróż”. Wykupić ją można na citiesbreak.com

Na początku grudnia br. Ambasada Izraela napisała na Twitterze, że Warszawa stała się w 2017 r. najatrakcyjniejszym miejscem dla turystów z Izraela. Powołując się na portal mako.co.il, napisała, że polska stolica wyprzedziła słynne europejskie miasta, m.in. Londyn, Barcelonę i Amsterdam.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24