LOT połączył Węgry z USA

LOT zainaugurował loty z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. W ten sposób polski przewoźnik odpowiada na zapotrzebowanie na bezpośrednie rejsy z osieroconych przez Malev Węgier do USA.

Pierwszy rejs z Budapesztu do Nowego Jorku wystartował na początku maja i będzie wykonywany boeingami 787-8 Dreamliner cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele samoloty wystartują o godzinie 11:55 z Budapesztu. Bezpośredni rejs trwa 9 godz. 45 minut. Do Chicago połączenia będą odbywać się dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty, a czas przelotu to 10 godz. 15 minut. Do obsługi bezpośredniego połączenia z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago LOT zatrudnił węgierskie załogi. Początkowo rejsy będą wykonywane w mieszanych składach polsko-węgierskich. Docelowo jednak, połączenie będzie obsługiwane wyłącznie przez Węgrów.

Ostatni raz Węgry miały bezpośrednie połączenie ze Stanami Zjednoczonymi w 2011 roku. Od tego czasu po upadku Maleva, narodowego przewoźnika z Węgier – mimo braku bezpośrednich rejsów – liczba pasażerów podróżujących z Budapesztu do USA rośnie, tworząc ogromny niezagospodarowany rynek. Dzisiaj rocznie na tej trasie podróżuje ponad 170 tys. pasażerów.

W piątek, 4 maja połączenia pomiędzy Budapesztem a Filadelfią uruchomiły linie lotnicze American Airlines. Loty American Airlines będą obsługiwane codziennie samolotami boeing 767-300ER mieszczącymi do 209 pasażerów. Starty z Filadelfii w locie do Budapesztu zaplanowano na godzinę 18:25, a lądowanie – o 9:35. Starty z kierunku powrotnym będą odbywały się o 11:35, czyli w podobnych godzinach co rejsy oferowane przez LOT, a lądowanie w Filadelfii – o 16:00.

– Chcemy, żeby pasażerowie z Węgier poczuli, że LOT może stać się dla nich narodowym przewoźnikiem. Jako jedyni w Europie postawiliśmy na bezpośrednie połączenia. Dziś w drodze z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago przesiadają się głównie we Frankfurcie, Paryżu, Amsterdamie i Londynie, co znacznie wydłuża ich podróż. Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Budapesztu i okolic zasługują na znacznie lepszy, dedykowany ich potrzebom produkt – powiedział Rafał Milczarski, prezes LOT-u.

– Jestem bardzo dumny, że dzięki wspólnym staraniom udało nam się osiągnąć tak ważny kamień milowy w historii lotniska Budapeszt. Chciałbym podziękować węgierskim i polskim przywódcom politycznym i dyplomatom, którzy pomogli stworzyć podwaliny lotów LOT-u z Budapesztu, przyczyniając się w ten sposób do utworzenia nowych miejsc pracy w obszarze lotnictwa w naszym kraju – powiedział Jost Lammers, dyrektor generalny lotniska w Budapeszcie. 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24