LOT stawia na rodziny

LOT wprowadził przygotowywaną od miesięcy nową strategię, która ma sprawić, że polski narodowy przewoźnik zdobędzie serca podróżujących rodzin.

W warszawskiej siedzibie LOT zaprezentowano dziś dziennikarzom kompleksowy pakiet usług dedykowanych podróżnym z dziećmi. Pomysł jest taki, by od momentu pierwszego kontaktu z przewoźnikiem – już na stronie internetowej lot.com – poprowadzić klientów z dziećmi osobną ścieżką, oznaczoną charakterystyczną postacią „Lotka” – małego zadziornego żurawia. Lotek jest przewodnikiem na każdym etapie podróży dziecka – zaczynając jeszcze w domu, podczas rezerwacji biletu, poprzez lotnisko w Warszawie aż po zakończenie rejsu w porcie docelowym. Dzięki spójnej nawigacji rodzice z pociechami łatwo odnajdą drogę do swojego miejsca w samolocie.

– Jest to element budowania tak zwanego customer experience – prostej i przyjaznej ścieżki pasażera, którą pokonuje od pojawienia się pomysłu na wyjazd aż po opuszczenie samolotu. Na każdym etapie chcemy być blisko naszego klienta i maksymalnie dostosowywać nasze usługi do jego indywidualnych potrzeb. Wiemy, że jest wiele rzeczy, które mogą ułatwić podróżowanie rodzinom z dziećmi. Dlatego je wprowadzamy. Sprawiliśmy, że dzięki rozwiązaniom takim jak choćby Family Check-In, który w Warszawie oferuje tylko LOT nasz hub już dziś jest jednym z lotnisk najbardziej przyjaznych dzieciom. A tych rozwiązań już wkrótce będzie jeszcze więcej. To właśnie w ten sposób budujemy najbardziej efektywny i przyjazny port przesiadkowy w Nowej Europie – powiedział na konferencji Marcin Celejewski, Członek Zarządu ds. Handlowych LOT.

Wprowadzenie postaci żurawia Lotka jest kolejnym krokiem do ulepszenia oferty dla podróżujących rodzin. Dzieci do lat dwóch podróżujące liniami lotniczymi LOT, na trasach krajowych bilety dostaną za darmo. Jeśli lecą dalej, zniżka wyniesie 90 procent. Dzieci starsze, do lat dwunastu, dostaną zniżkę 30 procent od ceny biletu osoby dorosłej. LOT zaproponuje rodzinom to, czego nie dostaną u przewoźników low-costowych: specjalne „rodzinne” stanowiska odpraw Family Check-In, gdzie dzieci otrzymają zawieszkę na bagaż oraz paszport do zbierania pieczątek za każdy odbyty rejs z lotniska w Warszawie. Także bagaż dziecka jest w cenie biletu. Rodzice podróżujący z dzieckiem mają również priorytet wejścia do samolotu i za darmo mogą zabrać do luku bagażowego składany wózek, oddając go obsłudze tuż przed wejściem na pokład.

Za 250 złotych można wykupić rodzinną usługę w ramach której pracownik LOT-u będzie nam towarzyszył od momentu wyjścia z taksówki przed terminalem, przeprowadzi nas przez odprawę w stanowiskach przeznaczonych dla klientów biznes-klasy, pomoże przy kontroli bezpieczeństwa (docenią to podróżujący z małymi dziećmi i wózkami) i wprowadzi w pierwszej kolejności do samolotu. Powodzeniem będzie się też z pewnością cieszyła opieka nad dziećmi i nastolatkami podróżującymi samotnie, bez opiekunów. Za 120 zł możemy mieć pewność, że ktoś z personelu naziemnego, a później pokładowego, będzie miał nieustanną pieczę nad naszym dzieckiem, aż do momentu odebrania go przez opiekuna u celu podróży. A podróżujących bez rodziców dzieci jest – zwłaszcza w sezonie letnim i na długich trasach – szczególnie dużo. Na pokładzie każdego latającego za ocean Dreamlinera jest ich kilkoro.

Specjalne strefy zabaw na lotnisku z pewnością pomogą przetrwać rodzicom dłużące się minuty oczekiwania na otwarcie gate’u. Na pokładzie samolotu w toaletach zamontowane są przewijaki, a na podkładzie każdego Dreamlinera LOT już dziś dostępne są kołyski wraz z kołderkami oraz śliniaki dla niemowląt. Nieco starsze dzieci dostaną zestawy małego podróżnika: kredki i kolorowanki, a na dłuższych trasach mogą obejrzeć kreskówki i filmy familijne. Do cateringu serwowanego na pokładach LOT-u wprowadzono też specjalne dziecięce menu. Po wylądowaniu w porcie docelowym, dziecko otrzyma również dyplom Wysokich Lotów oraz nagrodę za zebranie wszystkich naklejek.

– Zadbaliśmy o każdy szczegół, od przygotowania do lotu, przez lotnisko, pokład naszego samolotu, aż po jego opuszczenie. Postać LOTka od dziś powinna każdemu rodzicowi przypominać, że zarówno on jak i jego pociechy są pod dobrymi skrzydłami profesjonalnej załogi LOT, która jest przygotowana na każdą, nawet najbardziej niestandardową potrzebę podróżujących rodzin. Chcemy, aby podróż na naszych pokładach było miłym i niezapomnianym przeżyciem już od najmłodszych lat – mówi Krzysztof Moczulski, Dyrektor Biura Rozwoju Produktu LOT.

Równocześnie LOT stworzył program edukacyjny LOT Kids. Wycieczki ze szkół mogą zwiedzić siedzibę naszego krajowego przewoźnika, uczestniczyć w warsztatach, podczas których dowiedzą się jak praktycznie spakować walizkę, jakich przedmiotów nie można przewozić w bagażu podręcznym, jakie dokumenty są niezbędne w czasie podróży i jak się zachowywać w samolocie, by lot przebiegł przyjemnie i bezboleśnie. Dzieci mogą też – co jest unikalne w skali europejskiej – wejść do hangarów remontowych na warszawskim lotnisku i zobaczyć z bliska samoloty.

Ta familijna ofensywa ma na celu zwiększenie liczby podróżujących rodzin z dziećmi – w ubiegłym roku samoloty LOT-u przewiozły ich 130 tysięcy. Jeśli powiedzie się plan wzmocnienia wizerunku firmy przyjaznej rodzinom, z pewnością te wyniki jeszcze się poprawią.

Na zdj. od lewej: Krzysztof Moczulski – Dyrektor Biura Rozwoju Produktu LOT, Adrian Kubicki – Rzecznik Prasowy LOT  i Marcin Celejewski – Członek Zarządu ds. Handlowych LOT przedstawiają nową strategię narodowego przewoźnika

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24