LOT uruchamia połączenia cargo z Nowym Jorkiem

Boeing 737-300  będzie latał z Nowego Jorku do Warszawy i z powrotem dwa od stycznia do kwietnia i od października do grudnia. LOT kusi handlowców z Europy Środkowej nowymi możliwościami i gabarytami cargo.

Spółka w styczniu i marcu planuje operacje raz w tygodniu, wylot z Nowego Jorku (JFK) w sobotę, a z Warszawy w niedzielę. W lutym zaplanowano dwie operacje w tygodniu, gdzie dodatkowo rejs z Warszawy będzie wylatywał w czwartki. Oferta kierowana jest nie tylko dla klientów i agentów z Polski, ale również z krajów ościennych takich jak Czechy, Słowacja, Węgry, Austria, Niemcy, Białoruś oraz Litwa, a także min. Szwajcaria, Dania, Rumunia oraz Włochy, skąd LOT stale przewozi towary. LOT Cargo dzięki współpracy z partnerami oferuje również dalsze połączenia do każdego portu w Stanach Zjednoczonych  i Kanadzie.
LOT zdecydował się na rozwiązanie z samolotem frachtowym z uwagi na ograniczoną liczbę połączeń pasażerskich w zimie, szczególnie w lutym i ograniczone możliwości przewozowe dla cargo i poczty. Na każdy rejs, dedykowanym samolotem, dodatkowo można załadować blisko 48 ton towarów. Kolejną przewagą transportu samolotem cargo jest możliwość akceptacji paczek o większym gabarycie, do wysokości 240cm, a do luków samolotów pasażerskich można załadować skrzynie jedynie do wysokości 160cm.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24