LOT uruchomił bezpośrednie połączenie do Newark w USA

28 kwietnia 2017 roku – LOT uruchomił bezpośrednie połączenie do Newark kolejnego miasta w USA! To już drugie, po Los Angeles, uruchomione w tym miesiącu połączenie dalekodystansowe LOT-u do Ameryki Północnej.

Rejsy z Warszawy będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Samoloty startować będą z Lotniska Chopina o 11:35 rano i wylądują na Newark Liberty International Airport o 15:20 czasu lokalnego. Powrót planowany jest o 17:05, co pozwoli pasażerom znaleźć się w Warszawie o 07:50 następnego dnia. Połączenia będą wykonywane z częstotliwością 4 razy w tygodniu. Od sierpnia zostanie dodany piąty rejs, we wtorki.

Newark to drugi co do wielkości centralny port nowojorskiej metropolii, będący jednocześnie głównym węzłem przesiadkowym dla sąsiadujących z Nowym Jorkiem stanów – Pensylwania i New Jersey. Połączenie zostało dodane specjalnie z myślą o Polonii Amerykańskiej, która stanowi znaczny procent mieszkańców Newark.

„Newark to już piąty obsługiwany przez LOT-u port lotniczy w Ameryce Północnej – powiedział Rafał Milczarski, Prezes LOT-u. Obserwujemy ogromny, niewykorzystany dotąd potencjał ruchu pasażerskiego na tej trasie. Newark jest piątym najchętniej wybieranym kierunkiem dalekodystansowych podróży Polaków, po JFK, Pekinie, Toronto i Chicago. Rocznie na tej trasie z całej Polski podróżuje ok. 70 tysięcy pasażerów!”

Dzięki otwarciu tej trasy, LOT ma szansę trafić z ofertą podróży do Polski i Europy do tych pasażerów, którzy jak dotąd nie planowali podróży na pokładach polskich samolotów. Nowe połączenie więc nie tylko uzupełni ofertę połączeń do JFK ale także stanie się okazją do pozyskania przez LOT zupełnie nowych klientów.

„Połączenie to daje szansę na szybką i wygodną podróż do rodzinnych stron nie tylko podróżującym z Newark Polakom, ale także pasażerom innych narodowości, którzy przekonali się już o konkurencyjności hub-u przesiadkowego LOT-u w Europie Środkowo-Wschodniej. Liczymy też na zainteresowanie ofertą wśród pasażerów z Ukrainy, Węgier, Rumunii czy Białorusi, a także Izraela, którzy często podróżują w obu kierunkach na tej trasie.” – dodał Rafał Milczarski.

Połączenie do Newark początkowo będzie realizowane wynajętym samolotem Boeing 767-300 z dwoma klasami podróży – biznes i ekonomiczną. Od sierpnia rejsy realizowane będą samolotem Boeing 787 Dreamliner w pełnej konfiguracji trzech klas podróży – LOT Business Class, LOT Premium Economy i LOT Economy.

Bilety na rejsy do Newark są już dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży, między innymi na stronie lot.com, poprzez Contact Center, w biurach LOT Travel i u agentów.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24