LOT zacznie latać do Berlina

LOT zacznie latać na trasie między stolicami Polski i Niemiec od 4 grudnia. Dzisiaj rusza sprzedaż biletów.

Nowe połączenie to duże ułatwienie dla pasażerów podróżujących zarówno między Warszawą a Berlinem, jak też przez Warszawę do ponad 70 innych miast na świecie. Rejsowe samoloty LOT-u połączą lotniska Chopina w Warszawie i Tegel w Berlinie. Od poniedziałku do piątku LOT poleci do i z Berlina dwa razy dziennie (rano i po po południu), a w soboty i niedziele raz w ciągu dnia (w godzinach popołudniowo-wieczornych).

W poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki maszyny LOT-u będą startowały z Warszawy o 8:20, aby w Berlinie być o 9:50. Z Berlina natomiast samoloty będą wylatywały o 10:25, aby z powrotem w Warszawie być o 11:50. Natomiast w soboty i niedziele pasażerowie będą mogli skorzystać z lotu z Warszawy o 17:20 (w Berlinie o 18:50) i z lotu powrotnego o 19:30 (w Warszawie o 20:55).

Rejsy będą obsługiwane samolotami Bombardier Q400 i Embraer 170/175. Są to 70 do 82 miejsc dla pasażerów w klasie biznes, premium i ekonomicznej. LOT planuje rozwój tego połączenia. Od sezonu letniego w przyszłym roku LOT planuje zwiększyć częstotliwość rejsów na trasie Warszawa-Berlin do trzech razy dziennie.

W ten sposób LOT zaoferuje pasażerom podróżującym z Berlina wygodne połączenia przez Warszawę między innymi do wielu miast Europy Środkowo-Wschodniej, np. Kaliningradu, Moskwy, Kijowa, Lwowa, Odessy, Charkowa, Mińska, Tallinna, Wilna, Rygi, Bukaresztu, Sofii i Budapesztu.

– Ponad trzymilionowy Berlin to cel licznych podróży z Warszawy, a także miejsce zamieszkania wielu osób z Europy Środkowo-Wschodniej. Dostaną oni możliwość wygodnego podróżowania do swoich rodzinnych krajów z Berlina przez lotnisko przesiadkowe w Warszawie. Np. do Bukaresztu i Sofii LOT oferuje możliwość podróży aż dwa razy dziennie – powiedział Adrian Kubicki, dyrektor komunikacji korporacyjnej LOT.

– Pasażerowie rozpoczynający swoją podroż z Berlina zasługują na dostęp do bogatej i solidnej siatki połączeń z najważniejszymi miejscami na świecie. LOT dzięki swojemu rozwojowi obsługuje dziś ponad 70 kierunków i jesteśmy przekonani, że wielu mieszkańców niemieckiej stolicy i okolic zechce z tej oferty skorzystać – dodaje Kubicki.

Warszawa – Berlin to jedno z tradycyjnych połączeń polskiego przewoźnika. LOT obsługiwał trasę między Warszawą i Berlinem – początkowo do portu Schönefeld, a następnie Tegel – do 2013 roku, kiedy połączenie zostało zawieszone.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24