LOT – nowe połączenia do Rio de Janeiro

W tym sezonie zimowym Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomą sześć nowych kierunków czarterowych. Znajdą się wśród nich Rio de Janeiro i Panama, czyli miasta, które wcześniej nie były dostępne w ofercie polskiego przewoźnika. Inauguracja połączenia do Brazylii została zaplanowana na dzisiaj, czyli 2 listopada. Pierwszy rejs do Panamy odbędzie się 25 grudnia.

Pokonanie prawie 11 tys. km z Warszawy do Rio de Janeiro na pokładzie samolotu Boeing 787 Dreamliner potrwa 13 godz. 10 minut. Tyle samo czasu zajmie przelot w samolocie polskiego przewoźnika w drodze do Panamy. Oprócz tego w sezonie zimowym 2017/2018, czyli od końca października br. do końca marca przyszłego roku, LOT zabierze turystów z Polski także do Meksyku, na Kubę, do Wietnamu i Tajlandii.

Nowa oferta rejsów czarterowych to wynik umowy, którą LOT podpisał z touroperatorem Rainbow Tours. W ramach tej współpracy polski przewoźnik udostępnia samolot wraz załogą do obsługi wybranych kierunków turystycznych. W ofercie znajdą się następujące połączenia:

Brazylia /Rio de Janeiro (kod lotniska według IATA: GIG) – od 2 listopada do 19 marca co 10-11 dni

Panama /Panama (PTY) – od 25 grudnia do 17 marca co 10-11 dni

Tajlandia /Bangkok (BKK) – od 4 listopada do 24 marca co siedem dni

Wietnam/Ho Chi Minh (SGN) – od 5 listopada do 22 marca co 10-11 dni

Meksyk /Cancun (CUN) – od 3 listopada do 23 marca co siedem dni; dodatkowo od 31 października do 20 marca co 14 dni

Kuba /Varadero (VRA) – od 1 listopada do 21 marca co siedem dni; dodatkowo od 9 listopada do 15 marca co 10-11 dni

Wszystkie zaplanowane operacje czarterowe w rozkładzie zimowym 2017/2018 do Rio de Janeiro, Panamy, Cancun, Varadero, Bangkoku i Ho Chi Minh będą wykonywane samolotem Boeing 787 Dreamliner, na pokładzie którego znajduje się 252 miejsc dla pasażerów w trzech klasach podróży: biznes, ekonomicznej premium i ekonomicznej.

W zimie 2017/2018 LOT będzie wykonywał ponad 50 rejsów czarterowych miesięcznie. Umowa z Rainbow obowiązuje do końca marca 2018 r. Potem przeznaczony do operacji czarterowych Boeing 787 wróci do regularnej siatki połączeń LOT-u.

Latem tego roku LOT odebrał dwa kolejne szerokokadłubowe samoloty Boeing 787-8 Dreamliner. Dzięki temu ich liczba we flocie polskiego przewoźnika wzrosła do ośmiu, a polski przewoźnik m.in. zwiększył częstotliwości rejsów do Seulu i Tokio oraz uruchomił nowe połączenie dalekodystansowe z Krakowa do Chicago.

Już w przyszłym roku LOT odbierze trzy z zamówionych czterech większych Dreamlinerów w wersji 787-9, z których każdy będzie posiadał na pokładzie 294 fotele w trzech klasach podróży. Umożliwią one polskiemu przerwoźnikowi dalszy rozwój na kierunkach dalekodystansowych, m.in. uruchomienie od maja przyszłego roku rejsów z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago, inaugurację nowych kierunków w Azji oraz posłużą do obsługi kolejnych połączeń czarterowych.

Zamówienie nowych samolotów szerokokadłubowych jest jednym z elementów strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 r. Od początku tego roku LOT ogłosił uruchomienie 19 tras, m.in. z Warszawy do Los Angeles, Newark i Astany oraz z Krakowa do Chicago. W ubiegłym roku zaczął latać na 23 trasach, m.in. do Tokio i Seulu.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24