Lotnisko Chopina gotowe na zimę

Doświadczeni pracownicy i ponad czterdzieści specjalistycznych pojazdów obsługiwanych przez całą dobę, jest gotowe do walki z zimą na Lotnisku Chopina.

Od października do kwietnia działania Służby Utrzymania Lotniska Chopina dbają o taki stan lotniska, który umożliwia bezpieczne prowadzenie operacji lotniczych nawet przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych.

– Odśnieżanie płyty lotniska to zadanie wymagające specjalnego przygotowania, zarówno pod względem sprzętu, jak i umiejętności pracowników, którzy będą go obsługiwać. Tu nie ma miejsca na zaskoczenie – mówi Hubert Wojciechowski, dyrektor biura marketingu i PR Lotniska Chopina.

Służba Utrzymania Lotniska Chopina może pochwalić się najnowocześniejszym sprzętem. To między innymi 10 najnowszej generacji specjalistycznych zestawów do odśnieżania dróg startowych i dróg kołowania. Każdy z nich dysponuje pługiem o szerokości roboczej prawie 7 m oraz oczyszczarką i dmuchawą, które skutecznie usuwają śnieg z czyszczonej powierzchni. Muszą odśnieżyć dwie drogi startowe o łącznej długości 6,5 km i minimalnej szerokości 45 m, a także drogi kołowania i stanowiska postojowe samolotów.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24