Lotnisko Chopina: Nowa organizacja ruchu przed terminalem

Wraz z otwarciem nowego terminala na Lotnisku Chopina zmieniła się organizacja ruchu przed halami dworca lotniczego.

Od najbliższego czwartku na poziomie odlotów nitka 1 (najbliżej wejść do terminala) przeznaczona będzie wyłącznie dla taksówek, zaś nitki 2 i 3 – dla prywatnych samochodów osobowych. Przystanek komunikacji miejskiej zlokalizowany będzie na nitce 3, na wysokości strefy D (mniej więcej pośrodku terminala).

Na poziomie przylotów organizacja ruchu nie zmienia się: nitka 1 nadal przeznaczona jest tylko dla taksówek, nitka 2 dla samochodów z wypożyczalni i innych partnerów współpracujących z lotniskiem, nitka 3 przeznaczona jest dla samochodów prywatnych i autobusów komunikacji miejskiej, zaś nitka 4 jest ogólnodostępna. Zmienia się lokalizacja przystanku autobusowego, z którego odjeżdżać będą autobusy miejskie. Od 22 maja przystanek ten znajdować się będzie wyłącznie na wysokości zmodernizowanej części terminala (przystanek w obecnej lokalizacji przed Terminalem 2 zostanie zlikwidowany). Przed nową halą przylotów uruchomiony zostanie również nowy postój dla sześciu taksówek.

– Zmiany wychodzą naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów. Najpierw dokładnie przeanalizowaliśmy wykorzystanie infrastruktury przedterminalowej i sprawdziliśmy jak zachowują się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej. A teraz dostosowujemy zasady ruchu do potrzeb, w taki sposób, aby pasażerowie czuli się jak najbardziej komfortowo i intuicyjnie mogli odnaleźć przystanki czy postoje taksówek – wyjaśnia Grzegorz Kowalczyk, inżynier ruchu Lotniska Chopina.

Warto przypomnieć, że wraz z otwarciem nowej części terminala uruchomione zostanie podziemne przejście łączące halę przylotów z lotniskową stacją kolejową. Przejście z terminala na peron skróci drogę do nieco ponad 100 m.

Zrzut ekranu 2015-05-25 o 10.11.19

Zrzut ekranu 2015-05-25 o 10.11.02

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24