Lotnisko Chopina: Utrudnienia i zmiany w związku ze szczytem NATO

Lotnisko Chopina ostrzega przed szczególnymi utrudnieniami, które mogą występować w dniach 8-9 lipca 2016 roku, w czasie trwania szczytu NATO.

Na poziomie przylotów obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania i postoju (wyjątek dotyczy taksówek rekomendowanych przez lotnisko). Zakaz będzie obowiązywał również po zakończeniu szczytu NATO.

Wszystkie pojazdy pozostawione w niedozwolonych miejscach – samochody, motory, skutery i rowery będą usuwane. Prosimy o przestrzeganie wszystkich ograniczeń i zakazów znajdujących się na terenie lotniska.

W okresie szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży przed wjazdem na lotnisko mogą pojawiać się także punkty, na których Policja będzie zatrzymywać i kontrolować kierowców i pojazdy. Prosimy uwzględnić to podczas planowania przyjazdu na lotnisko.

Lotnisko apeluje o niepozostawianie bagażu bez opieki oraz o informowanie obsługi portu o każdym takim przypadku, a także o każdej niepokojącej sytuacji lub nietypowym zachowaniu osoby lub osób zaobserwowanych na terenie lotniska.

Lotnisko Chopina nie będzie zamknięte podczas Szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży, aczkolwiek mogą zdarzyć się opóźnienia w niektórych rejsach.

Wzmożone kontrole i środki bezpieczeństwa są podejmowane przez Policję i służby państwowe odpowiedzialne za zapewnienie ochrony podczas szczytu NATO. W miarę możliwości lotnisko będzie podawać na stronie internetowej oraz poprzez media społecznościowe komunikaty o utrudnieniach mogących mieć wpływ na wydłużenie czasu dojazdu lub odprawy pasażerów i samolotów.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24