Lotnisko Chopina wprowadza nowy cennik parkingów

Lotnisko Chopina wprowadza nowy cennik za postój na parkingach zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie Terminala A na Lotnisku Chopina w Warszawie.

Nowa polityka opłat premiuje osoby pozostawiające samochody na parkingach na krótko. Przez pierwsze dwie godziny postoju opłaty naliczane są co 30 minut, później cennik zmienia się co godzinę. Wcześniej takiej możliwości nie było i kierowcy musieli płacić za każdą pełną godzinę parkowania, nawet gdy samochód stał na parkingu krócej.

Na parkingu P1 (wielopoziomowy, pod hotelem Courtyard by Marriott) w ciągu pierwszych dwóch godzin parkowania za każde pół godziny postoju opłata wynosi 5 zł. Powyżej dwóch godzin za każdą kolejną godzinę zostanie naliczone 10 zł. Na parkingu P3 (odkryty, w pobliżu terminala autokarowego) pół godziny postoju wiąże się z opłatą 4 zł, a powyżej trzech godzin każda kolejna godzina kosztuje 10zł.

– Z naszych statystyk wynika, że większość kierowców parkuje na lotnisku około półtorej godziny, a później odjeżdża. Dzięki elastycznemu taktowaniu opłat w nowym cenniku teraz będą mogli zapłacić mniej niż dotychczas – wyjaśnia Małgorzata Broniarek, zastępca dyrektora Biura Handlowego Lotniska Chopina.

Zmiany obejmują również ceny postoju na parkingu długoterminowym P4. W tym przypadku najmniejszą jednostką czasową jest jedna doba, co wiąże się z opłatą 60 zł (nawet jeśli samochód stoi na parkingu tylko przez godzinę lub dwie). Druga i trzecia dobra parkowania kosztują po 30zł, a każda kolejna doba – 10 zł. Osiem dni postoju (najczęściej wybierana opcja przez kierowców) wiąże się z wydatkiem 170 zł, zaś postój na 15 dni kosztuje 240 zł. Warto dodać, że miejsca na parkingu P4 są strzeżone i można je rezerwować online na stronie internetowej lotniska.

– Stawki opłat za parkingi na lotnisku nie były zmieniane od 2007 r. i wymagają urealnienia. Przy okazji wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kierowców i uelastyczniamy sposób naliczania opłat, dzięki czemu będzie można płacić mniej. Warto przy tym zaznaczyć, że w porównaniu do innych europejskich lotnisk obsługujących stolice państw, w Warszawie płaci się za parking o około 15 proc. mniej, więc pod tym względem nasza oferta jest naprawdę bardzo konkurencyjna – komentuje Radosław Paruzel, zastępca dyrektora Lotniska Chopina.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24