Lotnisko Chopina z lepszymi wynikami w październiku

Na warszawskim lotnisku Chopina w październiku zostało odprawionych ponad 950 tysięcy osób. To o 4 procent więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku

W październiku na lotnisku Chopina obsłużonych zostało dokładnie 954,2 tysiąca pasażerów, czyli o 4 procent więcej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Liczba pasażerskich operacji lotniczych, obejmująca operacje przewoźników tradycyjnych i niskokosztowych, zmniejszyła się w tym okresie o 3 proc. i wyniosła 10,5 tys.

– Po raz kolejny udało nam się pobić rekord w liczbie obsłużonych pasażerów przy znacząco zmniejszonej liczbie operacji lotniczych. Świadczy to, że samoloty latają rzadziej, za to bardziej wypełnione. To bardzo dobra wiadomość dla linii lotniczych, które również notują bardzo dobre wyniki na naszym lotnisku – mówi Radosław Paruzel, zastępca dyrektora lotniska Chopina.

Od początku roku 2015 r. na lotnisku obsłużonych zostało 9,7 mln osób, czyli 6,3 proc. więcej niż w ciągu dziesięciu miesięcy ub. roku. Z tego w ruchu międzynarodowym podróżowało ponad 8,7 mln pasażerów (wzrost o 7,5 proc.), a w ruchu krajowym 999 tys. (spadek o 3,6 proc.).

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24