Lotnisko w Modlinie ma nową kategorię bezpieczeństwa

Lotnisko w Modlinie będzie mogło obsługiwać operacje lotnicze w warunkach atmosferycznych trudniejszych niż dotychczas.

Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego rozszerzył kategorię systemu ILS dla lotniska Warszawa/Modlin.

„Operacje podejścia precyzyjnego kategorii II mogą być wykonywane w warunkach widzialności wzdłuż drogi startowej nie mniejszej niż 300 m. Operacje startu […] mogą być wykonywane w warunkach widzialności wzdłuż drogi startowej powyżej 125 m.” – można przeczytać w specyfikacji.

Do tej pory ILS w kategorii II, którą lotnisko wdrożyło w maju 2014, umożliwiał bezpieczne lądowanie w warunkach widzialności ograniczonej do 350 m. Obecnie lądowanie możliwe jest w warunkach widzialności ograniczonej do 300 m, a operacje startów mogą odbywać się w warunkach ograniczonych do 125 m.

Od 19 września 2013 r. na Lotnisku Warszawa/Modlin działał system ILS w kategorii I, czyli takiej, jaka obecna jest na 11 lotniskach w Polsce. 1 maja 2014. Port otrzymał certyfikat systemu ILS w kategorii II, którą w Polsce do tej pory wdrożył tylko największy port lotniczy w Polsce, Lotnisko Chopina.
Procedury LVO (Low visibility take-off) realizowane są wspólnie z kontrolerami ruchu lotniczego Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24