Lotnisko w Modlinie nagrodzone za system ILS

Lotnisko Warszawa Modlin zostało nagrodzone tytułem Gwiazda Gospodarki 2014 za szybkie wdrożenie systemu ILS w kategorii II, która podwyższa standard portu i minimalizuje liczbę przekierowanych lotów.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w trakcie Wigilii Gospodarczej 2014, oficjalnego przedświątecznego spotkania przedstawicieli branży energetycznej, górniczej, informatycznej, budowlanej, transportowej i gospodarki morskiej, z przedstawicielami rządu i samorządów. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Gospodarki oraz Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju. Nagrodę odebrał Marcin Danił, wiceprezes Lotniska Warszawa Modlin.

Od maja 2014 r. Lotnisko w Modlinie jest pierwszym regionalnym lotniskiem w Polsce (i drugim po warszawskim Lotnisku Chopina), posiadającym system ILS w zaawansowanej II kategorii.

Odkąd udało nam się podwyższyć poziom systemu ILS do kategorii II, odsetek lotów przekierowanych z powodu mgły zmalał do poziomu ok. 0,4% przy ponad 10,3 tys. operacji wykonanych w tym roku bez zakłóceń– mówi Marcin Danił, wiceprezes portu.

System ILS w kat. II umożliwia bezpieczne lądowanie w warunkach ograniczonej widzialności, przy podstawie chmur nie mniejszej niż 30 m nad droga startową, oraz widzialności wzdłuż pasa min. 300 m.

Lotnisko Warszawa Modlin w 2014 roku odnotowuje stały wzrost liczby obsłużonych pasażerów. Od początku roku z portu skorzystało już ponad 1,5 mln pasażerów. W całym 2014 r. lotnisko planuje przyjąć ok. 1,7 mln podróżnych w ruchu regularnym.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24