Lotnisko w Radomiu nareszcie zacznie obsługiwać pasażerów

Port Lotniczy Radom w końcu przestanie być lotniskiem-widmem. Od września 2015 pojawi się na nim pierwszy przewoźnik.

Z Radomia będzie można polecieć do Rygi trzy razy w tygodniu, od 24 października liczba połączeń zwiększy się do 4 w tygodniu. Trasę będą obsługiwać łotewskie linie lotnicze Air Baltic.

– Dosłownie przed sekundą Radom dołączył do siatki połączeń Air Baltic – mówił na czwartkowej konferencji prezydent Radosław Witkowski. Przypomniał, że podczas marcowego spotkania rady miejskiej postawił przed zarządem Portu Lotniczego Radom konkretne zadania. – Dziś możemy się cieszyć, że zostały wykonane. Rozpoczynamy działalność lotniskową.

Loty zostaną zainaugurowane 1 września. Nie możemy jednak oprzeć się wrażeniu, że to raczej nie jest wielki sukces. Ryga to niespecjalnie popularna destynacja turystyczna, nie jest także jakimś wielkim centrum biznesowym, więc nie spodziewamy się aby to połączenie cieszyło się specjalnie dużym zainteresowaniem.

Loty do Rygi będą wykonywane we wtorki, czwartki i soboty. Samoloty lądować będą w Radomiu o godz. 14.45, a startować o 15.25. Lot będzie trwał godzinę i 35 minut. Od 24 października do końca marca 2016 liczba lotów do Rygi zwiększy się do czterech w tygodniu.

Zarząd portu i prezydent miasta zaznaczali, że informacje będą związane z otwieraniem nowych połączeń lotniczych na 2016 rok.

 Nie ukrywamy, że rozmawiamy również z innymi przewoźnikami. Mam nadzieję, że w tym roku uda się ogłosić inne dobre informacje. Na razie nie wiadomo, co z kolejnymi inwestycjami na lotnisku. Nie chciałbym wracać do modelu sprzed roku, kiedy to przewoźników nie było, a planowano duże inwestycje  – powiedział Witkowski.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24