Loty z Krakowa do Odessy

Rozwija się sieć połączeń krakowskiego lotniska z ukraińskimi miastami. W maju br. zostanie uruchomione połączenie z Kraków Airport do Odessy.

Od 22 maja 2018 r. pasażerowie podróżujący z Krakowa będą mogli korzystać z lotów do „Perły Morza Czarnego” – Odessy, która słynie z zabytkowej architektury, ciepłego klimatu i urokliwych plaż.

Kraków i Odessa to historyczne miasta, niezwykle atrakcyjne turystycznie, dlatego zdecydowaliśmy się połączyć te dwa duże ośrodki – mówi Taras Strigunenko, dyrektor handlowy ukraińskiej linii lotniczej Yanair.

Loty z Kraków Airport na lotnisko oddalone 7 km od centrum Odessy będą początkowo odbywały się dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz piątki. W okresie od 15 lipca do 16 września br. dodatkowe loty będą odbywać się w niedziele. Ceny biletów nie są wygórowane. Za przelot w dwie strony trzeba zapłacić ok. 500 zł.

Ukraińska linia lotnicza Yanair dysponuje trzema typami samolotów: Airbus A321-100, Boeing 737-300 i Boeing 737-400. Obsługuje loty m.in. do Gruzji (Batumi i Tbilisi) oraz do Izraela (Tel Awiw)  z portów lotniczych w takich ukraińskich miastach jak: Kijów, Lwów, Charków i Odessa.

Loty do Odessy są drugim połączeniem z Kraków Airport na Ukrainę. W grudniu 2017 r. loty do Kijowa uruchomiły linie UIA – Ukraine International Airlines.

Z kolei w sezonie zimowym 2018/19 pasażerowie Kraków Airport będą mogli skorzystać z dwóch nowych połączeń Ryanair – do Lwowa i Kijowa (startują 30-31 października br.).

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24