Łowickie pasy mają zniknąć?

Przejścia dla pieszych pomalowane w tradycyjne łowickie pasiaki miały być wizytówką Łowicza. Projekt w kolorze tradycyjnych łowickich strojów ludowych zachwycił mieszkańców. Jednak policja mówi: nie!

Pomysł oryginalnych, nawiązujących do tradycji przejść dla pieszych zrodził się w łowickim urzędzie miasta. Na początku czerwca pomalowano w ten sposób trzy przejścia dla pieszych w centrum miasta. Barwne, łowickie pasy mają podkreślać tradycję ludowej kultury, która wciąż jest żywa w Łowiczu.

Na drodze do oryginalnej i bardzo udanej promocji miasta stanęły jednak bezduszne przepisy, bo policja uznała, że pomalowanie pasów nie odpowiada wzorom zawartym w rozporządzeniu ministerstwa. I wystąpiła do Urzędu Miasta w Łowiczu z pismem o ich usunięcie.

Tymczasem białe pasy zostały namalowane w odpowiedniej szerokości zgodnie z obowiązującymi przepisami. Szkoda, że ta odważna i ciekawa, a przy tym pełna dobrego smaku inicjatywa, wiąże się z negatywną reakcją służb. Przez to jeszcze długo naszym miastom daleko będzie do kolorowych, pomysłowych przestrzeni miast europejskich.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24