Lufthansa ma nowego jumbo jeta

Szesnasty Boeing 747-8 dołączył właśnie do floty Lufthansy. Jego portem domowym będzie Frankfurt, a pierwsze loty będzie odbywać do Nowego Jorku.

Grupa Lufthansa kontynuuje modernizację swojej floty. 27 stycznia dołączył do niej nowy Boeing 747-8. Jumbo jet przyleciał z Seattle do swojego nowego domu – lotniska we Frankfurcie. Dołączył tym samym do największych maszyn Lufthansy, zastępując starszego Boeinga 747-400, które będą stopniowo wycofywane. To jeden z czterech nowych samolotów tego typu, że Lufthansa przejmie w 2015 roku. Jego pierwszym celem będzie Nowy Jork.

Boeing 747-8 jest samolotem o wiele bardziej ekologicznym niż jego poprzednik. Emituje mniej hałasu, ma efektywniejsze zużycie paliwa i emisji CO2 na pasażera o 15 procent. Nowy samolot oferuje większy komfort podróży. Na pokładzie 747-8 w klasie biznes siedzenia rozkładają się do poziomych łóżek, jest także dodatkowe miejsce na nogi i znacznie większe ekrany 15-calowe z indywidualnym systemem rozrywki. Pasażerowie w klasie ekonomicznej mogą również podróżować w komfortowych warunkach do celu dzięki powiększonym fotelom, podczas gdy w niedawno wprowadzonej Premium Economy Class, jest więcej miejsca na nogi i większy odstęp między siedzeniami.

Flota samolotów Lufthansy jest obecnie w fazie zasadniczej odnowy. Przewoźnik ma ponad 263 zupełnie nowych samolotów, których zamówienie kosztowało około 37 mld EUR. Te mają być dostarczone w 2025 roku.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24