Lufthansa: o 14 rozpocznie się strajk stewardess

Stewardessy i stewardzi niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpoczną o godz. 14 w piątek strajk. Ośmiodniowa akcja obejmie początkowo lotniska we Frankfurcie nad Menem i Duesseldorfie.

– Port lotniczy w Monachium będzie do niedzieli wyłączony ze strajku ze względu na kończące się jesienne ferie w Bawarii – powiedział szef Ufo Nicoley Baublies.

Związkowcy chcą informować o kolejnych decyzjach sukcesywnie, aby uniemożliwić przewoźnikowi podjęcie kroków zapobiegawczych. Wszyscy pasażerowie muszą jednak nastawić się na to, że ich lot zostanie odwołany. Związek Ufo zapowiadał wcześniej, że akcja strajkowa potrwa do przyszłego piątku.

Spór o umowę zbiorową trwa od prawie dwóch lat. Przedmiotem sporu są m.in. płace 19 tys. pracowników oraz system przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Kierownictwo Lufthansy oferuje nowo zatrudnianym pracownikom gorsze warunki emerytalne od tych, które mają obecnie pracujący stewardzi i stewardesy. W minionych dwóch latach 13 razy strajkowali piloci niemieckich linii, domagając się wyższych płac i zachowania korzystnego dla nich systemu wcześniejszych emerytur.

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24