Lufthansa zafundowała pasażerom całkowite zaćmienie słońca

Dzięki niemieckiej fantazji i zmianie trasy lotu pasażerowie Lufthansy przez cztery minuty obserwowali zjawisko całkowitego zaćmienia słońca.

Pasażerowie na pokładzie LH 435 z Chicago do Monachium mieli niepowtarzalną okazję doświadczyć całkowitego zaćmienia słońca. Dzięki drobnej zmianie toru lotu Airbus w barwach Lufthansy przeszedł w kompletny cień na południowy wschód od Islandii, na wysokości przelotowej 12.600 metrów nad poziomem morza. Pasażerowie obserwowali niezwykłe zjawisko o 10:37 czasu środkowoeuropejskiego przez prawie cztery minuty – o minutę dłużej, niż na ziemi.

– LH 435 był tego dnia najbliżej zaćmienia słońca. Wykorzystaliśmy tę wyjątkową okazję, aby umożliwić naszym klientom doświadczenie tego zjawiska. Nasi projektanci obliczyli niewielką korektę trasy, załoga poleciała do pełnego cienia zaćmienia i samolot znalazł się dokładnie w odpowiednim czasie i miejscu – powiedział kapitan Martin Hoell, szef floty dalekiego zasięgu w Monachium.

Dla pasażerów lotu przygotowano okulary UV oraz broszurę informacyjną w kieszeniach foteli. Po starcie z lotniska w Chicago, pasażerowie zostali poinformowani o niezwykłej przygodzie, która ich czeka. Ci, którzy chcieli zostać obudzeni sześć godzin po starcie, mogli umieścić naklejkę na swoim siedzeniu.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24