Lufthansa zawiesza połączenia z Wenezuelą

Niemieckie linie lotnicze Lufthansa ogłosiły, że od 18 czerwca zawieszą połączenia z Wenezuelą w związku z poważnymi problemami gospodarczymi tego kraju, a także polityką jego władz.

Przewoźnik tłumaczy, że wpływ na tę decyzję miała restrykcyjna polityka walutowa władz w Caracas. Lufthansa podkreśla, że kontrola wymiany walut prowadzona przez rząd Wenezueli prowadzi do sytuacji, w której linie lotnicze nie mogą wymieniać na dolary zarobionych tam pieniędzy.

Wenezuela przeżywa obecnie głęboki kryzys gospodarczy, który jest powodem prawie codziennych demonstracji ulicznych, rabowania sklepów i żądań dymisji prezydenta Nicolasa Maduro. Coraz dotkliwsze są braki podstawowych artykułów żywnościowych, codziennie wyłączny jest na kilka godzin prąd, a poziom inflacji bije kolejne rekordy.

Lufthansa zawiesza połączenia Caracas-Frankfurt od 18 czerwca. Przewoźnik przypomniał, że zapotrzebowanie na loty do Wenezueli spadło w 2015 roku, a także w pierwszym kwartale br. Niemieckie linie lotnicze zapewniają jednak, że w niedalekiej przyszłości będą chciały wznowić loty do tego kraju.

Restrykcyjna polityka walutowa po raz pierwszy została wprowadzona w Wenezueli w 2003 roku za rządów ówczesnego prezydenta Hugo Chaveza. Dwa lata temu jeszcze bardziej ją zaostrzono, zmuszając niektórych przewoźników do ograniczenia lotów do tego kraju.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24