Lux Express otwiera nowe trasy

Lux Express rozpoczął regularne kursowanie na nowych trasach do Kielc, Rzeszowa 
i Tarnowa oraz zwiększył częstotliwość połączeń na trasie Warszawa-Kraków.

Klientów do nowego przewoźnika ma przyciągać wysoki komfort podróży, częstotliwość kursowania oraz atrakcyjne ceny. Lux Express zwróci także niezadowolonym klientom pieniądze za bilet.
Ekspresowe połączenia na wszystkich trasach obsługuje 15 nowych autobusów DAF-Irizar
o wysokim standardzie wyposażenia. Autobusy wyjechały na nowe trasy z „Wagabundy” przy Dworcu PKP w Rzeszowie, D.A. Czarnowska w Kielcach oraz Dworca Autobusowego 
i Pętli Jasna II w Tarnowie. Po zwiększeniu liczby połączeń, Lux Express kursuje z Warszawy do Krakowa 10x, Kielc 7x, Rzeszowa 5x oraz Tarnowa 2x dziennie z każdego miasta. Bilety dostępne są na stronie www.luxexpress.eu oraz w biurach sprzedaży w Warszawie, Krakowie, Rzeszowie i Tarnowie (aktualnie brak punktu sprzedaży w Kielcach).

Połowa czerwca to nie tylko rozpoczęcie kursowania na nowych trasach, ale również definitywne pożegnanie się Lux Expressu z przystankiem przy Metro Wilanowska
w Warszawie. Od teraz wszystkie połączenia w stolicy będą realizowane z przystanku Metro Marymont 12, zlokalizowanego na pętli autobusowej. Drugi przystanek Lux Expressu
 w Warszawie działa na terminalu autobusowym lotniska Chopina (dla jednego kursu dziennie na połączeniach WAW-Kielce-KRK, KRK-Kielce-WAW i Rzeszów-WAW). Zmiana przystanku w Warszawie ma poprawić logistykę połączeń i nie wpłynie na czas podróży.

Lux Express zachęca do testowania nowych połączeń bardzo atrakcyjnymi zniżkami.
Na przykład, promocyjne bilety kupione do 21 czerwca na lipcowe przejazdy na trasach Warszawa-Rzeszów, Warszawa-Kraków i Warszawa-Tarnów kosztują od 5 złotych,
a pozostałe połączenia od 3 złotych. Podróżni mogą skorzystać z wielu udogodnień: darmowej sieci Wi-Fi, napić się bezpłatnie kawy i herbaty, naładować telefon dzięki gniazdkom dostępnym przy każdej parze siedzeń. Poza tym na klientów Lux Expressu czekają wygodne
i odchylane fotele, komfortowa przestrzeń na nogi oraz personalne systemy multimedialne, wbudowane w poprzedzające fotele.

– Do tej pory mieszkańcy Tarnowa, Kielc i Rzeszowa mogli narzekać na brak atrakcyjnych cenowo i komfortowych połączeń z Warszawą. Zaledwie trzy bezpośrednie połączenia kolejowe z Rzeszowa, konieczność przesiadki dla podróżnych z Tarnowa oraz drogie połączenie kolejowe dla podróżnych z Kielc. Teraz podróżni mogą uniknąć wielu spośród tych niedogodności. Jesteśmy realną alternatywą wobec innych środków transportu, oferując niezawodność usług, wysoką częstotliwość połączeń oraz atrakcyjne ceny – mówi Hannes Saarpuu, Prezes Lux Express Group.

Maksymalna cena biletu w jedną stronę na trasach Warszawa-Rzeszów, Warszawa-Kraków i Warszawa-Tarnów wynosi 59 zł, natomiast na pozostałych 39 zł. Dodatkowo obowiązuje stały system zniżek: -80% dla dzieci do 7. roku życia, -40% dla podróżnych do 16. roku życia, -10% do 26. roku życia oraz -40% dla podróżnych powyżej 60. roku życia. Stałym klientom Lux Express proponuje program lojalnościowy PINS, który nagradza częste podróże kolejnymi poziomami zniżek, od 15 do nawet 40 procent. W przypadku niezadowolenia
z podróży, Lux Express oferuje także zwrot pieniędzy za bilet. Regulamin składania reklamacji znajduje się na stronie internetowej przewoźnika.

Częstotliwość kursowania Lux Express wynosi (z każdego miasta):
•    Warszawa – Kraków (kurs bezpośredni) – 6 razy dziennie.
Czas przejazdu 4:25 h.
•    Warszawa – Kielce – Kraków – 4 razy dziennie. Czas przejazdu: 4:55 h (Warszawa-Kraków), 2:55 h (Warszawa-Kielce), 1:55 h (Kielce-Kraków).
(2 spośród kursów od 24.06)
•    Warszawa – Rzeszów – 5 razy dziennie. Czas przejazdu: 5:00 h.
•    Warszawa – Kielce – Tarnów – 2 razy dziennie. Czas przejazdu: 5:00 h (Warszawa-Tarnów), 2:55 h (Warszawa-Kielce), 2:00 h (Kielce-Tarnów).
•    Warszawa – Kielce (kurs bezpośredni) – 1 raz dziennie. Czas przejazdu: 2:55 h.
(kurs od 24.06)

Szczegółowy rozkład jazdy znajduje się między innymi na stronie internetowej Lux Expressu.

Lux Express uruchomił pierwsze krajowe połączenie autokarowe w Polsce w lutym br. Początkowo oferował kursy na trasie Warszawa-Kraków, 7 razy dziennie z każdego miasta.
 Od drugiej połowy czerwca siatka krajowych połączeń Lux Expressu powiększyła się
o Rzeszów, Tarnów i Kielce, a liczba połączeń na trasie Warszawa-Kraków wzrosła
 do 10 dziennie. Estoński przewoźnik zbiera bardzo dobre opinie od swoich klientów z Polski.
 90% podróżnych ocenia poziom usług Lux Expressu na dziewięć w dziesięciostopniowej skali, a co piąty pasażer dołączył do programu lojalnościowego PINS.

– W oczach Polaków podróżowanie autobusami to tania i mało komfortowa usługa. Celem Lux Expressu jest zmienić to podejście. Nie jesteśmy też drugim Polskim Busem, chociaż mamy świadomość, że potrzeba czasu, by nasi klienci sami to przyznali – podkreśla Prezes Lux Express Group.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24