Lux Express pojedzie do Jasła

Lux Express poszerza swoją siatkę połączeń. Od 25 października podróżni będą mogli skorzystać z nowej trasy Warszawa – Jasło, która będzie przedłużeniem dotychczasowego kursu do Rzeszowa.

Maksymalny koszt podróży ze stolicy Podkarpacia do Jasła wyniesie 15 zł, zaś z Warszawy do Jasła 59 zł. Bilety na nowe połączenie trafiły już do sprzedaży, a ich cena promocyjna to 7 zł na połączenie z Jasła do Rzeszowa oraz 14 zł na całą trasę do Warszawy.

Pierwsze autobusy wyruszą na przedłużoną linię z Warszawy w niedzielne popołudnie, 25 października, zaś z Jasła dzień później o 6:30 rano. Bilety na nowe połączenie właśnie trafiły do systemu sprzedaży na stronie przewoźnika – www.luxexpress.eu. Standardowa cena biletu, która nie obejmuje promocji i zniżek, wyniesie od 15 zł na trasie Jasło-Rzeszów i od 39 zł na połączenie z Jasła do Warszawy.

Trasę obsługiwać będzie marka Lux Express, znana polskim klientom z połączeń krajowych z Warszawy do Krakowa, Kielc, Rzeszowa oraz Tarnowa. Komfortowe autobusy DAF Irizar wyjadą każdego dnia z Warszawy o godz. 15:05 z przystanku Metro Marymont. Do rzeszowskiej Wagabundy dojadą o godz. 20:05, zaś na końcowym przystanku Rynek 02 w Jaśle będą o godz. 21:25. Kurs powrotny z Jasła rozpocznie się o godz. 6:30 na przystanku przy ul. Kazimierza Wielkiego 02. Następnie autobus zatrzyma się w Rzeszowie o godz. 7:45, zaś do Warszawy dojedzie o godzinie 13:00.

– Mniejsze miasta Polski południowo-wschodniej – takie jak Jasło – są słabiej skomunikowane ze stolicą. Dlatego zdecydowaliśmy się na przedłużenie trasy łączącej Rzeszów z Warszawą. Dzięki nowo otwartej trasie Lux Expressu, podróż do Jasła będzie o znacznie krótsza w porównaniu z pociągiem – komentuje prezes firmy, Hannes Saarpuu.

Przewoźnik zapowiada, że podróż z Warszawy do Jasła będzie trwać około 6 i pół godziny, co jest dużą oszczędnością czasu w porównaniu z alternatywnym połączeniem kolejowym. Podróż autobusem Lux Expressu do Jasła nie będzie wymagała żadnej przesiadki.

Na nowym połączeniu obowiązywać będą atrakcyjne zniżki: 80% dla dzieci do 7. roku życia (włącznie), 40% dla dzieci do 16. roku życia (włącznie) oraz osób powyżej 60. roku życia, i 10% dla studentów do 26. roku życia. Ponadto, z uwagi na fakt, że nową trasę obsługuje Lux Express, podróżni mogą również skorzystać ze zniżek oferowanych w ramach programu lojalnościowego PINS.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24