Lux Express wycofuje się z Polski

Od 1 kwietnia Lux Express estoński przewoźnik autokarowy Lux Express wycofuje się z rynku polskiego. Ambicje były duże, dwa lata temu hucznie zainaugurowano połączenie z Warszawy do Krakowa.
Lux Express zaczął wozić pasażerów po Polsce w marcu 2015 roku. W ciągu dwóch lat na pokładach autokarów Lux Expressu podróżowało łącznie około 700 000 pasażerów na terenie Polski i trasach międzynarodowych z/do naszego kraju. Autobusy Lux Expressu Polska przejechały łącznie około 7,5 miliona kilometrów, a firma zatrudniała 130 pracowników. Pierwszą uruchomioną trasą było połączenie Warszawa – Kraków. Estończycy konkurowali tu z innym autokarowym przewoźnikiem, Polskim Busem, ale niestety przegrali.
1 kwietnia Lux Express zamknie większość tras w naszym kraju. Pozostanie tylko połączenie z Warszawy do krajów bałtyckich. Po analizie wyników finansowych i perspektyw firma postanowiła zmienić strategię i skupić swoją działalność na terenie krajów bałtyckich. Zamkniąte zostaną trasy po Polsce międzynarodowe z Warszawy i Krakowa do Pragi, Brna, Budapesztu, Wiednia, Bratysławy i Donovaly.
Nadal będzie można podróżować autokarami Lux Expressu z Warszawy do krajów bałtyckich. Bez zmian pozostaną bowiem 4 połączenia dziennie na trasie Warszawa-Kowno-Wilno.
Hannes Saarpuu Prezes Zarządu firmy chciałby podziękować wszystkim pasażerom, którzy korzystali z usług Lux Express Polska przez ostatnie dwa lata, a także pracownikom, dzięki którym udało się wprowadzić i świadczyć w Polsce komfortowe usługi na najwyższym poziomie.
Biuro obsługi klienta skontaktuje się bezpośrednio ze wszystkimi klientami, którzy kupili bilety na podróże po 1 kwietnia 2017 roku i zwróci pieniądze.
Grupa Lux Expresss jest międzynarodową siecią ekspresowych linii autobusowych, która oferuje połączenia między największymi miastami nadbałtyckimi oraz z Petersburgiem, Mińskiem, Moskwą, Helsinkami i Warszawą.
Na liniach wewnętrzych w Estonii Lux Express oferuje komfortowe i szybkie przejazdy na trasach: Tallinn – Tartu, Tallinn – Parnawa, Tallinn – Narwa, Tallinn – Kuressaare, Tallinn – Haapsalu oraz Tallinn – Voru.

www.luxexpress.eu/pl

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24