Małopolska przywitała lato

Rozpoczęcie sezonu letniego w Małopolsce odbyło się 23 kwietnia w Szczawnicy. Impreza rozpoczęła się uroczystym spływem Dunajcem.

W weekend atrakcji dla pierwszych turystów nie brakowało. Był spływ flisaków przełomem Dunajca, bicie rekordu Guinnessa w upieczeniu najdłuższej szarlotki na świecie, targi produktów lokalnych i koncert zespołu Lombard.

Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce połączona była z Rozpoczęciem Sezonu Flisackiego na rzece Dunajec. Po uroczystej mszy świętej i poświęceniu łodzi, flisacy w tratwach przystrojonych girlandami z kwiatów zabrali gości na spływ ze Sromowiec Niżnych w stronę Szczawnicy. Spływ przywoływał ten z czasów Józefa Szalaya, twórcy uzdrowiska i pomysłodawcy turystycznych spływów flisackich.

Tuż obok przystani, w sercu Szczawnicy przez cały dzień trwały targi produktów i wyrobów lokalnych. Spróbować można było sądeckich soków, przetworów i miodów, znakomitych serów, tradycyjnego pieczywa czy małopolskiego wina, a także podziwiać ludowe rękodzieło. Na miejscu nie zabrakło również słynnego Campera Małopolskiego, który odwiedził już niemal całą Europę. Tu każdy turysta mógł zaopatrzyć się w przydatne materiały promocyjne, można było także wygrać małopolskie czerwone korale. Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych.

Od rana w „kuchni Guinnessa” z sądeckich jabłek powstawała najdłuższa szarlotka na świecie. Ciasto miało aż 300 metrów i składało się z 1870 kawałków. Smakowity rekordzista został zjedzony przez turystów licznie zgromadzonych na deptaku.

Inauguracji Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce towarzyszyła wizyta prasowa dziennikarzy z całej Polski. W poznawaniu atrakcji regionu nie przeszkodził im nawet… padający w niedzielę śnieg.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24