Małopolska zaprasza na jubileuszowe Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego

Małopolska Organizacja Turystyczna po raz 10 zaprasza na Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Zimowego.

W tym roku gospodarzem będzie Centrum Narciarskie Master-Ski w Tyliczu. 16 grudnia, w spokojnej okolicy Beskidu Sądeckiego, spotkają się zimowa branża turystyczna, eksperci, samorządowcy, dziennikarze i wszyscy miłośnicy białego szaleństwa, by uroczyście rozpocząć sezon zimowy.

Tylicz, położony nieopodal Krynicy Zdroju, zapewnia wiele możliwości aktywnego wypoczynku zarówno latem, jak i zimą. Świetnie przygotowane trasy narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności, doskonałe warunki do narciarstwa biegowego oraz piękne krajobrazy, w które wplecione są zabytki Szlaku Architektury Drewnianej, to główne atuty zimowego Tylicza. W samym jego centrum, na północnych stokach, położony jest rodzinny, nowoczesny ośrodek narciarski – Centrum Narciarskie Master-Ski. Stacja dysponuje nowoczesną 4-osobową koleją krzesełkową oraz trzema wygodnymi i bezpiecznymi wyciągami, wypożyczalnią, szkołą narciarską, bezpłatnym parkingiem oraz regionalną karczmą.

16 grudnia, już od rana w Centrum Narciarskim Master-Ski będzie można korzystać z kolei krzesełkowej całkowicie za darmo. Jak co roku, w ramach Otwarcia Sezonu Zimowego, przedstawiciele branży turystyki zimowej oraz mediów spotkają się na seminarium. Tematem przewodnim spotkania, które rozpocznie się o godz. 12:00 w  Karczmie Master-Ski przy stoku, będą nowe trendy w zimowej promocji Małopolski. Tradycyjnie, podczas Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Zimowego, zostanie ogłoszona kolejna edycja plebiscytu „Najlepsza Stacja Narciarska Małopolski”, a TVP Kraków zrealizuje pierwszy odcinek magazynu narciarskiego „Ślizg”. O godz. 16:00 nastąpi główny punkt dnia – symboliczne otwarcie sezonu zimowego na stoku. Na wszystkich czekają liczne atrakcje.

To będzie dopiero początek białego szaleństwa. Małopolska jest wiodącym regionem naszego kraju w  turystyce zimowej, co wiąże się nie tylko z doskonałymi, górzystymi terenami, ale również dobrze rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i usługami na najwyższym poziomie. Ponad 60 małopolskich stacji narciarskich zaprasza narciarzy do korzystania z ponad 300 wyciągów narciarskich i ponad 250 km tras zjazdowych. Kolejne stacje rozrastają się i są modernizowane. Proponują przy tym innowacyjne rozwiązania, takie jak skipassy wspólne dla kilku stacji. Dzień z życia narciarza i snowboardzisty to nie tylko stoki, dlatego w sąsiedztwie stacji narciarskich czekają regionalne karczmy i rozmaite atrakcje, takie jak chociażby baseny termalne.

plakat_osz_aktualny

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24