Malta: podsumowania i plany

W 2018 r. Maltę odwiedziło 2,6 miliona turystów. O 14 proc. więcej niż w 2017 roku. Udzielono łącznie 18,6 miliona noclegów, a prawie połowa turystów (49 proc.) skorzystała z obiektów zbiorowego zakwaterowania. Priorytetem na 2019 rok jest pozyskiwanie nowych rynków oraz jeszcze większa dywersyfikacja oferty turystycznej.

W porównaniu do innych wysp leżących na Morzu Śródziemnym, turystyka na Malcie w najmniejszym stopniu podlega sezonowości. Dane liczbowe to potwierdzają: tempo wzrostu turystyki od stycznia do czerwca jest wyższe niż w okresie letnim lipiec-wrzesień.

Minister Turystyki dr Konrad Mizzi jest zadowolony z osiągniętych przez Maltę wyników. Malta Tourism Authority ciężko pracowała, aby utrzymać stałą współpracę z tradycyjnymi rynkami oraz dotrzeć do nowych – takich jak Stany Zjednoczone, Australia i Japonia.


W 2019 roku dla rządu priorytetem będzie zdobywanie nowych rynków oraz większa dywersyfikacja oferty turystycznej. Prezes MTA dr Gavin Gulia podkreśla, że dla maltańskiej turystyki ważne jest przyciągnięcie młodego pokolenia turystów, między innymi poprzez organizację imprez o międzynarodowej renomie.

Fot.: https://www.visitmalta.com

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24