Marek Śliwka z Logos Travel: sukces na Antarktydzie

Z Antarktydy właśnie wrócił do Polski Marek Śliwka, właściciel przygodowego biura podróży Logos Travel, który w rozgrywanym tam 20 lutego ekstremalnym maratonie zajął drugie miejsce.

W tym niezwykle trudnym biegu na dystansie klasycznego maratonu wzięli udział biegacze z kilkudziesięciu krajów świata. Szef Logos Travel, jak już informowaliśmy w noworocznym wywiadzie dla TURYSTYKI24 przygotował w tym roku specjalny katalog dla biegaczy pod hasłem „Biegaj i zwiedzaj” i jako pierwszy testuje i promuje tę formę turystyki, biorąc osobiście udział w ekstremalnych maratonach na świecie.

Tym razem grupa Logos Travel najpierw zwiedzała Santiago i Valparaiso, Patagonię z Parkiem Narodowym Torres del Paine oraz Ziemię Ognistą, gdzie nad Cieśniną Magellana. W oczekiwaniu na przelot na Antarktydę rozegrany został pierwszy maraton przy bardzo silnym zimnym wietrze. Marek Śliwka zajął w nim 4 miejsce, a pobiegły w nim także dwie zawodniczki z Polski: Ewa Chojnowska i Joanna Świątek, które ukończyły ten trudny bieg.

– Po kilku dniach i trzech próbach przedostania się samolotem na Antarktydę, wreszcie pogoda poprawiła się na tyle, że samolot wylądował na lodowym kontynencie. Po nocy spędzonej we własnoręcznie rozstawionych namiotach wczesnym rankiem wyruszyliśmy na siedmiokilkometrowej długości pętlę, którą trzeba było przebiec sześć razy w bardzo trudnych warunkach meteorologicznych, przy silnym i zimnym wietrze – mówi w rozmowie z TURYSTYKĄ24 szef Logos Travel Marek Śliwka.

Zawodnicy biegli podczas zmieniającej się jak w kalejdoskopie pogody, pośród fok, pingwinów i zniewalających krajobrazów. Tym razem Marek Śliwka po emocjonującym finiszu zajął drugie miejsce za młodszym o połowę 24-letnim zawodowym biegaczu z USA. Podczas tego biegu niepełnosprawna kobieta pokonała trasę tego ekstremalnie trudnego biegu na wózku, które to osiągnięcie wpisane zostało do światowej Księgi Rekordów Guinnessa.

Zbiera się już grupa na kolejny ekstremalny maraton, który odbędzie się w czerwcu br. na dalekiej kanadyjskiej północy. Na ten wyjazd zapisało się już kilku turystów-biegaczy, którzy rywalizować będą w najdzikszych ostępach Ameryki Północnej, pośród Indian, bizonów i niedźwiedzi grizzly.

unnamed-4 unnamed-2

 

fot. archiwum Marka Śliwki

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24