Na lotnisku JFK w Nowym Jorku powstanie pierwszy terminal dla zwierząt

Arka – pierwszy w historii terminal dla zwierząt planowany jest na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Inwestycja ma pochłonąć 48 mln dolarów.

Podróż samolotem może być stresująca nie tylko dla ludzi, ale i dla towarzyszących im zwierząt, władze lotniska JFK zdecydowały się na budowę specjalnego terminalu dla czworonogów. Projekt o symbolicznej nazwie Arka ma powstać do 2016 r. i będzie pierwszą tego typu realizacją na świecie.

Ark Developement i władze portu lotniczego w Nowym Jorku podpisały umowę najmu na 30 lat. Terminal dla zwierząt ma się mieścić w nieużywanym dziś budynku 78 na lotnisku JFK. Na powierzchni 178.000 metrów kwadratowych znajdzie się infrastruktura do przywozu, wywozu, transportu, kwarantanny i hodowli zwierząt, będą tam klatki, wybiegi i lecznica weterynaryjna. Zwierzęta będą miały swój własny lounge, w którym pod opieką treserów i lekarza weterynarii będą mogły zrelaksować się przed podróżą w wygodnych budach Paradise Cztery Łapy i przestronnej ptaszarni.

– Większość naszych pasażerów na lotnisku chodzi na dwóch nogach, ale chcemy także zadbać o komfort i potrzeby naszych czworonożnych i skrzydlatych podróżnych. Projekt pozwoli także na tworzenie nowych miejsc pracy w regionie oraz znaczne dochody dla portu lotniczego – powiedział Pat Foye, dyrektor wykonawczy z zarządu portu lotniczego JFK w Nowym Jorku.

Terminal będzie przygotowany zarówno na przyjęcie psów i kotów, jak i koni, zwierząt hodowlanych, ptaków oraz dzikich zwierząt. W obiekcie będzie zatrudnionych ponad 100 osób.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24