Na rowerze miejskim w Krakowie turyści pojadą bez rejestracji

W Krakowie turyści mogą wypożyczyć miejski rower bez konieczności rejestracji w systemie Wavelo. Dostępne są jedno- i trzydniowe karty prepaid.

Turyści odwiedzający Kraków nie będą już musieli logować się do systemu Wavelo. Do wypożyczenia roweru miejskiego wystarczy karta prepaid, kupiona w recepcji. Wystarczy taką kartę z kodem PIN przyłożyć z tyłu roweru i ruszać na zwiedzanie.

Karty prepaid potrzebne do wypożyczenia roweru miejskiego dostępne są w ponad 50. hotelach i hostelach w Krakowie. Docelowo mają trafić do ponad 200 obiektów w mieście. Jednodniowa karta kosztuje 33 zł, trzydniowa 90 zł. Rower – bez dodatkowych kosztów – można będzie zostawić poza stacją (ale w obrębie działania systemu) np. przed hotelem.

System rowerów miejskich w Krakowie składa się z 162 stacji i 1,5 tys. jednośladów rozlokowanych na terenie całego miasta. Według statystyk operatora rowery miejskie w Krakowie wypożyczane są około 6 tysięcy razy dziennie. Rower można wypożyczyć i zwrócić na dowolnej stacji na terenie miasta. Za dodatkową opłatą 3 zł można go zostawić, zapinając w dowolnym miejscu Krakowa. Ważne jest, by rowerów nie przypinać do drzew, elementów ruchomych oraz na terenie prywatnym. Za pozostawienie roweru poza obszarem systemu naliczana jest kara w wysokości 100 zł.

Rowery w systemie Wavelo wyposażone są w wał Cardana zastępujący łańcuch, komputer pokładowy, GPS i oświetlenie LED zasilane przez dynamo i mikropanel słoneczny. Waga bagażu przewożonego w koszyku, w który wyposażony jest rower, nie może przekroczyć 20 kg. Zabezpieczenie roweru w postaci klamry „U” umożliwia przypięcie roweru do stojaka. Służy też do zabezpieczenia roweru w chwili użycia funkcji Postój. W czasie jazdy blokada przewożona jest z boku obudowy klawiatury roweru.

Więcej na: https://wavelo.pl/. Opis krakowskich tras rowerowych można znaleźć na: https://www.krakow.pl/. Fot.: Wavelo.pl.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24