W najbliższy weekend ruszają nowe targi turystyczne Word Travel Show

W piątek w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie rozpocznie się pierwsza edycja trzydniowych Międzynarodowych Targów Turystycznych Word Travel Show.

Impreza odbędzie się w dwu dużych halach o łącznej powierzchni blisko 50 tys. m². Zaprezentuje się na nich 36 krajów z całego świata oraz łącznie prawie 500 wystawców. W tym: Chiny, Meksyk, Indonezja, Filipiny, Peru oraz 15 regionów, m.in. Saksonia, Żupania Zagrzebska i Peszt. Krajem partnerskim będą Seszele. Będzie to zarazem okazja do promocji polskich miast i gmin na arenie międzynarodowej.

Ambasady poszczególnych krajów przygotowały wiele ciekawych wydarzeń, w tym m.in. pokazy kuchni regionalnych. W Salonie Travel znaleźć będzie można informacje na temat bazy hotelowej oraz oferty biur podróży i przewodników. W Warszawskim Salonie Jachtowym zapoznać się z nowatorskimi rozwiązaniami w tej dziedzinie oraz ofertą szkółek żeglarskich. A także obejrzeć najnowsze jachty, łodzie, skutery wodne oraz inny sprzęt. Wieczorem w sobotę zaś odbędzie się Gala Jachty 2016. Salon Hunting & Fishing będzie strefą wędkarstwa, myślistwa i łowiectwa.

W Salonie Kamper wystawione zostanie najnowsze wyposażenie kempingowe oraz akcesoria podróżnicze. Można też będzie sprawdzić, jak naprawdę wygląda życie w podróży oraz porozmawiać z wielbicielami takiej formy wypoczynku. Targom towarzyszyć będą pokazy, warsztaty, konkursy, spotkania ze znanymi podróżnikami itp. A także wystawy fotograficzne niepublikowanych zdjęć Ryszarda Kapuścińskiego, fotografie Marcina Kydryńskiego z podróży do Afryki oraz zdjęcia Aleksandra Doby z samotnej wyprawy przez Atlantyk. Zapowiedziano również finał konkursu na 7 nowych Cudów Polski oraz wiele innych imprez.

Szczegółowy program targów znaleźć można na www.worldtravelshow.pl. Osoby wybierające się na targi z Warszawy zabierać będą bezpłatne autobusy odjeżdżające o równych godzinach od 9.00 do 16.00 spod Dworca Centralnego i wracające z Ptak Warsaw Expo w pół godziny później.  Bilety wstępu w cenie 20 zł oo osoby.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24