Niemcy: Kolejny rekord w turystyce przyjazdowej

Przez całe dziesięciolecia Niemcy nie były postrzegane przez Polaków jako kierunek turystyczny. Ale to się zmienia. Coraz więcej naszych rodaków wyjeżdża do naszych zachodnich sąsiadów o czym swiadczą dane statystyczne.

Niemiecka turystyka przyjazdowa notuje stabilne wzrosty. Według danych Federalnego Urzędu Statystycznego w październiku odnotowano 7,1 miliona noclegów gości z zagranicy w obiektach zakwaterowania posiadających minimum 10 łóżek. Liczba noclegów udzielonych cudzoziemcom w okresie od stycznia do października wzrosła o 3% w stosunku do tego samego okresu poprzedniego i wynosi 72,4 mln noclegów

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), komentuje: „Większa stabilność gospodarcza najważniejszych rynków źródłowych oraz większe bezpieczeństwo w Europie sprzyjają dynamice wzrostu w porównaniu z rokiem ubiegłym. Potwierdzają to również aktualne badania firmy analitycznej IPK International, według których w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku liczba podróży z Europy do Niemiec wzrosła o 5%. Na podstawie tych warunków ramowych uważamy, że do końca roku możliwy jest wzrost liczby noclegów turystów z zagranicy od 2 do 3 %. Tym samym niemiecka turystyka przyjazdowa odnotowałaby kolejny rekord.”

Jednym z najbardziej dynamicznie rosnących rynków źródłowych jest Polska. W okresie od stycznia do października 2017 r. liczba polskich noclegów w Niemczech wzrosła o 10,4%. W samym październiku Polacy wykupili w Niemczech 255 909 noclegów (+12,4%).

Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) to narodowa „izba turystyki” Niemiec z siedzibą główną we Frankfurcie nad Menem. Centrala zajmuje się promowaniem Niemiec jako kraju turystycznego na zlecenie Federalnego Ministerstwa Gospodarki i Energii (BMWi), które wspiera ją na mocy ustawy niemieckiego Bundestagu. DZT zajmuje się tworzeniem strategii i produktów oraz działaniami marketingowymi w celu dalszego umocnienia pozytywnego wizerunku Niemiec za granicą jako celu podróży oraz wspierania niemieckiej turystyki przyjazdowej. DZT posiada 32 przedstawicielstwa zagraniczne na całym świecie. Bliższe informacje można znaleźć w naszym internetowym centrum prasowym na stronie

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24