Ostrava: nietypowy prezent na 750. urodziny

Utwór muzyczny pt. „Song for Ostrava” otrzymała Ostrawa – z okazji 750-lecia istnienia – od Katowic, swojego miasta partnerskiego.

Władze Ostrawy planują publiczne prawykonanie utworu przed miejscową publicznością. Autorem 6,5-minutowej kompozycji na fortepian jest pianista jazzowy Paweł Tomaszewski.

Stronę tytułową kompozycji oprawioną w ramę, wydruk kompletnego zapisu nutowego i utrwalone na płycie CD nagranie przekazał przedstawicielom Ostrawy wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun, który przez lata był rzecznikiem urzędu Miasta, a następnie szefem wydziału promocji.
„Jest nam niezmiernie miło, że jako Kreatywne Miasto Muzyki UNESCO możemy się podzielić w tak wyjątkowym momencie historii naszych sąsiadów tym, co mamy najlepsze, czyli muzyką.”
Ostrawa jest miastem partnerskim Katowic od 4 stycznia 1996 r.
Jednym z miejsc wartych odwiedzenie w Ostrawie – szczególnie w deszczowe dni lub zimą – jest Landek park – muzeum Górnictwa – Ostrava, największy tego typu obiekt w Europie, znajdujący się w kompleksie dawnej kopalni Anselm (zamkniętej w 1974 r.) Współczesne muzeum otwarto w 1993 roku. Budynki należące do kopalni reprezentują okres secesji w przemyśle.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24