Niewykorzystany workshop MICE w Warszawie

W Warszawskim hotelu Marriott odbyła się trzecia część road workshopu pod nazwą Meeting MICE Proffesionals. Choć Polska ma ogromny potencjał w rozwoju rynku MICE, impreza nie przyciągnęła tłumów.

MMP jest wyspecjalizowanym warsztatem skutecznej komunikacji specjalistów rynkowych oraz tendencji kształtowania się rynku MICE, prezentacji nowych produktów i spotkań specjalistów MICE z potencjalnymi konsumentami. Składa się z zaplanowanych wcześniej spotkań, seminariów i prezentacji.
Ideą MMP jest stworzenie platformy dla profesjonalnej komunikacji pomiędzy uczestnikami rynku MICE, wymiany doświadczeń i tworzenia nowych pomysłów.
Uczestnikami są sieci hoteli, linie lotnicze, dostawcy technologii, partnerzy medialni i agencje eventowe, menedżerowie i firmy turystyczne, koordynatorzy podróży i specjaliści działów zakupów.

Polska ma ogromny potencjał rozwoju rynku MICE. Skupia największą liczbę firm w Europie Środkowej i Wschodniej. 28.4% z 500 największych firm działa na terenie Polski.

Kraj nasz ma też  największą (obok Ukrainy) populację w Europie Południowo-Wschodniej – ok. 38 mln. a rynek MICE w Polsce jest jednym z najszybciej rozwijających się na świecie.
Większość uczestników ubiegłorocznego Forum 2014 MICE deklarowała zainteresowanie wejściem na rynek polski.

Warszawa była trzecim przystankiem workshopu. Pierwsza jego część miała miejsce 19 marca 2015 r. w Ałmaty w Kazachstanie a druga 23 marca Kijowie na Ukrainie. W warszawskim workshopie wzięło udział dwudziestu uczestników z Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Niemiec, Gruzji i Armenii, Turcji, Włoch, Hiszpanii, Izraela/Jordanii, Maroka, Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz Chin.

Kiedy przyszedłem do Marriotta zaskoczony byłem niewielkim ruchem na sali spotkań, wystawcy siedzieli czekając na potencjalnych kupujących czy rozmówców.

Od Natalii Polanskiej, ukraińskiej szefowej workshopu dowiedziałem się, że zarejestrowało się 80 gości z Polski a dotarło na spotkania do Marriotta niewiele ponad trzydziestu. Potwierdziła to też Iwona Masłowska, reprezentująca na workshopie biuro Sharaf Tours z ZEA działające na terenie Emiratów, Omanu i Indii w obsłudze incentivów i MICE, do której na 18 umówionych firm dotarli przedstawiciele tylko 3 z nich i 4 niezgłoszonych wcześniej. Agnieszka Piętka z Agencji Eventowej Sunflowers jest zadowolona z udziału w warszawskim workshopie. Jako reprezentantka biura MICE uważa, że bezpośrednia współpraca jest korzystna, lepiej i taniej jest dogadywać się bezpośrednio z oferentem usług na miejscu, niż liczyć na pośredników. Była rozczarowana małą ilością polskich uczestników spotkania i zagranicznych oferentów, którzy nie mieli komu sprzedawać swoich produktów. – Te rynki dopiero się kształtują, ale już warto tam być, „trzymać rękę na pulsie” i nawiązywać kontakty – powiedział Waldemar Ławecki z Biura Turystycznego „Bezkresy” specjalizującego się w kierunkach wschodnich, w rozmowie z TURYSTYKĄ24.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24