Norwegia – wygodny lot do krainy fiordów

W warszawskim hotelu Radisson Blu odbyła się prezentacja walorów krainy fiordów w Norwegii. Wyjątkowy kierunek Fjord Norway reprezentowała Julie Strandheim, o regionie Sognefjord z najdłuższym fiordem na świecie opowiadała Heidi Hauge, zaś o norweskich liniach lotniczych Widerøe, latających do ponad 40 miast na terenie całej Norwegii mówiła Kristin Gaustad. Spotkanie prowadził organizator konferencji Radosław Grabski dyrektor generalny TAL Aviation Poland.

Norweskie linie lotnicze Widerøe oferują rejsy rozkładowe do 43 miast na terenie Norwegii a także do Kopenhagi, Göteborga, Newcastle i szkockiego Aberdeen – powiedziała Kristin Gaustad. Współpracujemy także ściśle z liniami lotniczymi SAS oferując wspólne rejsy (code share) na trasach międzynarodowych.
Polskich turystów zainteresować może zwłaszcza bilet Explore Norway dający możliwość odkrycia tego wszystkiego co ma do zaoferowania Norwegia. Korzystając z przelotów do wybranych prez siebie portów lotniczych można w ciągu dwóch tygodni odwiedzić tyle cudownych miajsc ile się chce. Bilet Expolore Norway ważny jest na podróże w okresie 20 czerwca – 29 sierpnia 2016, można wybrać jedna lub dwie strefy albo całą Norwegię. W cenie jest także przelot do jednego z obsługiwanych przez
Widerøe miast w Danii, Szwecji lub Wielkiej Brytanii.
Ciekawą opcją jest  Fly and Bike. W niektórych miastach można wypożyczyć rower i oddać go na lotnisku. www.wideroe.no/flyandbike-en
Więcej informacji o lotniczych podróżach po Norwegii na stronie www.wideroe.no/explorenorway

Fjord Norway to Rada Turystyki Norwegii Zachodniej, która zajmuje się prowadzeniem międzynarodowego marketingu na rzecz norweskiego regionu fiordów, m.in. dostarczaniem informacji z regionu Norweskich Fiordów dla touroperatorów, mediów oraz klientów indywidualnych z całego świata.
Region Fjord Norway składa się z czterech obszarów położonych w południowo-zachodniej części Norwegii: Rogaland, Hordaland, Sogn & Fjordane oraz More & Romsdal. Znajdziemy tu tereny światowego dziedzictwa UNESCO – Nærøyfjorden i Geirangerfjorden, słynne na cały świat trasy pieszych wycieczek m.in. na Preikestolen (Ambona) wznoszącej się ponad 600 metrów nad wodami Lysefjordu, czy najsłynniejsze szlaki komunikacyjne jak np. Droga Trolli zwana też Drabiną, która bywa przejezdna od połowy maja do końca października.
– Współpraca z Fjord Norway ułatwi zaplanowanie podróży do regionu norweskich fiordów. My tu na miejscu najlepiej znamy teren i jesteśmy w stanie udzielić kompetentnych informacji na temat na temat różnych ofert, tras i głównych atrakcji, w tym także takich, które znajdują się poza utartymi szlakami – mówi Julie Strandheim koordynatorka marketingu FN.

www.fjordnorway.com

O regionie Sognefjordu opowiadała Heidi Hauge. Ten najdłuższy fiord Norwegii, a zarazem najdłuższy fiord na świecie, liczy 204 km i w najgłębszym miejscu ma 1308 m. Położony na północ od Bergen, Sognefjord przecina środkową Norwegię, wdzierając się głęboko w ląd, aż do podnóża gór Jotunheimen. Wokół jest wiele atrakcji turystycznych. W pobliżu znajduje się Jostedalsbreen – największy lodowiec w lądowej Europie (większy jest tylko lodowiec Vatna na Islandii) oraz najwyższy szczyt Norwegii Galdhøpiggen (2469 m n.p.m.). Na terenach wokół fiordu  jest też 5 z 28 ośmiu zachowanych do dziś w Norwegii drewnianych kościołów słupowych (stavkirke).
Można się przejechać kolejką Flam, podejść do lodowca Jostedalen czy wybrać się do parku Jotunheimen.
Warto odwiedzić Norweskie Muzeum Lodowców w miejscowości Fjærland, które otwarte jest codziennie od początku kwietnia do końca października.
Po wodach fiordu pływają promy i łodzie a nawet wielkie statki turystyczne. Turyści podziwiają tulące się do skał pojedyncze farmy zajmujące niewielkie płaskie miejsca pośród stromych urwisk i wodospadów.

www.sognefjord.no

Gospodarze konferencji.

Gospodarze konferencji.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24