Nowe bilety w Warszawie

Zmienia się wzór graficzny biletów kartonikowych obowiązujących w Warszawskim Transporcie Publicznym. W niektórych biletomatach w autobusach już są te nowe. 

Swój wygląd zmieniły warszawskie bilety kartonikowe – od 20-minutowego  po 3-dniowy, bilet weekendowy i wejściówki do metra. Jest  na nich nazwa po polsku i angielsku, cena, informacja o tym, w której strefie komunikacyjnej obowiązują oraz logo Warszawskiego Transportu Publicznego – stylizowana litera „t”, przypominająca kształtem warszawską syrenkę. Bilety są zróżnicowane kolorystycznie. Dodatkowo bilety ulgowe mają jaśniejszy odcień koloru obowiązującego dla danego rodzaju.

Bilety w nowej szacie graficznej już teraz można je kupić w biletomatach w niektórych autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych. W punktach sprzedaży pojawią się w IV kwartale 2018 roku. Te z dotychczasowym wzorem zachowują swoją ważność.

Specjalną broszurę informacyjną dla obcokrajowców, którzy podróżują środkami Warszawskiego Transportu Publicznego przygotował Zarząd Transportu Miejskiego. Już niedługo będą ją mieli ze sobą wszyscy stołeczni kontrolerzy. W broszurze znajdą się informacje o wysokości opłaty dodatkowej za jazdę bez ważnego biletu, możliwości uiszczenia opłaty bezpośrednio u kontrolera (gotówką lub kartą płatniczą), w Punkcie Obsługi Pasażerów czy na poczcie oraz o poświadczeniach uprawnień do ulg. Instrukcja będzie zawierała informacje po polsku oraz w 14 innych językach: angielskim, niemieckim, ukraińskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, hiszpańskim, węgierskim, hindi, wietnamskim, japońskim, chińskim, hebrajskim oraz arabskim.

Więcej na: http://www.ztm.waw.pl/

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24