Nowe centrum narciarskie w Czarnogórze

Na początku lutego br. otwarte zostanie nowoczesne centrum narciarskiego Kolašin 1600 Ski Centre w paśmie górskim Bjelasica w środkowej Czarnogórze. W regionie przybędzie 4,6 km stok narciarski wyposażony w sześcioosobowy wyciąg kanapowy, bazę gastronomiczną na 400 miejsc, oraz wypożyczalnię sprzętu i szkółki narciarskie.

Czarnogóra zainwestowała dotychczas 50 mln euro w infrastrukturę ośrodka Kolašin, co ma uczynić z tego regionu główne centrum zimowe. Premier Czarnogóry Duško Marković powiedział, że ta inwestycja wpłynie na rozwój turystyki i tym samym gospodarki całego kraju. Władze zachęcają też rodzimy i zagraniczny biznes do dalszego inwestowania, zwłaszcza w bazę hotelową.

Najnowsza inwestycja uzupełnia ofertę innego ośrodka z regionu – Kolašin 1450 Ski Resort. Tam na narciarzy i snowboardzistów czekają: sześcioosobowy wyciąg kanapowy, dwuosobowy wyciąg krzesełkowy, orczyki oraz 16,5 km tras spełniających najwyższe standardy europejskie. W najbliższych latach planowane jest połączenie obu ośrodków, dzięki czemu region będzie dysponował 40 km tras narciarskich.

Bjelasica to pasmo górskie w środkowej części Czarnogóry na terenie Parku Narodowego Biogradska Gora, uważanego za raj dla miłośników wędrówek pieszych i górskich. Otacza go pięć miast: Kolašin, Mojkovac, Bijelo Polje, Berane i Andrijevica. Najwyższe szczyty to: Crna glava 2139 m n.p.m., Zekova glava 2117 m n.p.m i Troglava 2072 m n.p.m. Największym jeziorem jest Biogradsko, region obfituje w liczne źródła oraz gęste lasy. Kolašin ze względu na swoje położenie (od 1450 do 1973 m n.p.m.) i otoczenie uważany jest za rejon uzdrowiskowy.

Do stolicy Czarnogóry – Podgoricy dolecieć można bezpośrednio z Warszawy.

Więcej informacji na: www.go.montenegro.travel

Zdjęcia: materiały prasowe.

 


		  			  

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24