Nowe kierunki w branży incentive

SITE Global Conference 2019 wyznaczyła nowe szlaki w światowej branży incentive. Tegoroczna konferencja odbyła się w połowie stycznia w Bangkoku przy wsparciu Thailand Convention & Exhibition Bureau (TCEB). Wzięło w niej udział 375 członków SITE z całego świata związanych z branżą incentive travel. Polski oddział stowarzyszenia reprezentował Krzysztof Michniewicz (ICP Group) i Katarzyna Kałuża-Nawrot (Travel Bidder).

Podczas trzech intensywnych dni SITE Global zabrał uczestników konferencji w prawdziwą podróż do świata incentive. Nie zabrakło wartościowych warsztatów dotyczących najnowszych trendów w incentive travel, poruszających i bardzo osobistych prelekcji członków stowarzyszenia, a także okazji do networkingu i wycieczek po Bangkoku, które odkryły przed członkami SITE najnowsze miejsca i atrakcje warte wykorzystania przy realizacji pobytu grup incentive w tym mieście.

Najważniejszymi tematami tegorocznej globalnej konferencji były: „autentyczność” przeżyć podczas incentive travel, szacunek dla ludności, historii i kultury odwiedzanych krajów, realny wpływ incentive travel na rozwój gospodarki państw oraz CSR w programach incentive. Na miejscu zorganizowano aukcję charytatywną, która stanowiła jednocześnie doskonałą zabawę networkingową, a całkowity dochód został przekazany fundacji ECPAT walczącej z handlem ludźmi i wykorzystywaniem dzieci.

Podczas ceremonii otwarcia konferencji oficjalnie przedstawiony został nowy Prezes SITE Global – Philip Eidsvold.

Przed rozpoczęciem konferencji przewodniczący poszczególnych oddziałów rozpoczęli prace nad Manifestem SITE Global, który ma wyznaczyć kurs działań stowarzyszenia na 2019 rok. Na zakończenie konferencji uczestnicy wybrali spośród opracowanych piętnastu punktów Manifestu najważniejsze. Wkrótce SITE Global przedstawi je oficjalnie międzynarodowej branży incentive.

Podczas SITE Global Conference nie zabrakło polskich akcentów. Krzysztof Michniewicz, Prezes ICP Group, założyciel oddziału SITE Poland i jego pierwszy prezes, odebrał nagrodę Kevin Forde Spirit Award za znaczący wkład w rozwój stowarzyszenia SITE Global. Cezary Wilemajtys, obecny prezes SITE Poland oraz Krzysztof Celuch znaleźli się w składzie jury prestiżowego konkursu SITE Crystal Awards, którego finał miał miejsce właśnie podczas tegorocznej gali. Konkurs wyróżnia zarówno najlepsze i najbardziej kreatywne programy incentive, jak i ich twórców. Lista tegorocznych zwycięzców widnieje na stronie SITE Global. Zgłoszenia do przyszłorocznego konkursu ruszą od 1 czerwca 2019, a finałowa gala wręczenia statuetek będzie mieć miejsce podczas przyszłorocznej SITE Global Conference w kanadyjskim Vancouver (24-27 stycznia 2020). SITE Poland zachęca wszystkich członków stowarzyszenia do wzięcia udziału w tym prestiżowym i rozpoznawalnym na całym świecie konkursie branżowym.

The Society for Incentive Travel Excellence (SITE) jest jedynym stowarzyszeniem biznesowym poświęconym wyłącznie globalnemu przemysłowi incentive. Założone w 1973 roku skupia 2500 członków z 90 krajów zatrudnionych w korporacjach, agencjach incentive, liniach lotniczych, hotelach i całej sieci dostawców.

Stowarzyszenie SITE Poland – zrzesza przedstawicieli branży turystyki biznesowej w Polsce w ramach globalnej organizacji non-profit. Podstawowym celem SITE Poland jest działanie na rzecz wszechstronnego rozwoju i propagowania podróży incentive, jako efektywnego narzędzia marketingowego wspierającego sprzedaż i rozwijającego motywację. Równoległym celem jest podnoszenie standardów etyki biznesowej i pracy zawodowej w tej dziedzinie.

SITE Poland skupia w jednym miejscu profesjonalistów z różnych dziedzin, którzy wspólnie pracują na jakość branży incentive travel, dbając o jej rozwój i profesjonalizację. Oddział polski SITE skupia ponad 40 członków.

Strona www: https://www.sitepoland.com/

Zdjęcie: SITE Poland

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24