Nowe połączenie autobusowe na Węgry i Słowację

29 sierpnia startuje nowa linia autobusowa Warszawa-Budapeszt.

Polsko-czesko-słowacka firma LEO Express umacnia swoją pozycję na rynku przewozów międzynarodowych. Po fuzji z czeskim przewoźnikiem mikrobusowym Tiger Express, który od 2015 r. obsługuje bezpośrednie połączenia Kraków – Koszyce, obecnie w ofercie LEO Express znajduje się łącznie sześć regularnych linii autobusowych z Polski na Słowację. 29 sierpnia br. startuje nowe połączenie autokarowe z Warszawy do Budapesztu (przez północno-wschodnią Słowację), realizowane właśnie przez LEO Express. Autobus będzie zatrzymywał się w wielu polskich i słowackich miastach, takich jak m.in. Kraków, Nowy Sącz, Rytro, Stara Lubovna, Poprad, Preszov i Koszyce.

Otwieramy szlaki komunikacyjne, które już kiedyś funkcjonowały, a po wejściu w życie układu z Schengen przestały istnieć – mówi Peter Jančovič z zarządu LEO Express. – Połączymy Warszawę ze słowackimi Tatrami i wschodnimi Węgrami.

Autobus LEO Express z Warszawy  do stolicy Węgier (przez Miskolc) będzie kończył kurs na lotnisku w Budapeszcie. Koszt przejazdu na Słowację wynosi ok. 30-40 zł, a na Węgry ok. 50-60 zł, ale przy odpowiednio wcześniej dokonanej rezerwacji można zapłacić za bilet nawet 19 zł. Droższe są jedynie miejsca w klasie biznesowej (8 miejsc).

Z przejazdów skorzystają nie tylko turyści. Pasażerami będą też pracownicy firm z branży IT, które prężnie działają w obu krajach –zaznacza Jančovič.

W autobusach LEO Express obowiązuje rezerwacja miejsc. Bilety można kupić poprzez stronę internetową www.leoexpress.pl . Pasażerowie w trakcie podróży mogą liczyć na fachową opiekę stewardess, które będą m.in. serwować posiłki (można płacić w czeskich koronach, złotówkach i euro).

Rozwój komunikacji autobusowej pomiędzy Polską a Słowacją ucieszy zwłaszcza tych, którzy nie mają samochodów – mówi Ivan Škorupa, konsul generalny Słowacji w Krakowie. – W planach jest także uruchomienie połączenia z Rzeszowa na Słowację – zapowiada.

 

 

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24