Eurostar otworzył nowe połączenie kolejowe do Marsylii

W piątek ruszyło nowe połączenie Eurostar z Londynu do Marsylii. Podróż pociągiem będzie trwała nieco ponad sześć godzin.

W piątek odjechał pierwszy pociąg Eurostar przewożący pasażerów z Londynu do Marsylii. Podróż na południe Francji trwa nieco ponad sześć godzin. Połączeni będzie stałą bezpośrednią drogą łączącą Wielką Brytanię i południową Francję. Nowa usługa transportowa będzie działała przez cały rok. Szybki pociąg TGV dojedzie z centrum Londynu do Lyonu, Avignon i Marsylii.

Podróżni dojadą pociągiem z St Pancras International do Lyonu w cztery i pół godziny, do Awinion w mniej niż sześć godzin, a do Marsylii w sześć i pół godziny.

Lyon jest uważane za stolicę gastronomii francuskiej, a Awinion przyciąga dziesiątki tysięcy turystów przybywających zobaczyć tu pałac papieski i słynny most na Rodanie. Marsylia, drugie co do wielkości miasto Francji, jest historycznym portem śródziemnomorskim.

Nowa, stała obsługa wydłuża listę miast, do których można dostać się z Londynu. Z brytyjskiej stolicy można już dojechać do Paryża, Brukseli i Genewy.

Bilety TGV między Londynem i Marsylią trafiły do sprzedaży w grudniu 2014 roku, można je było kupić od 111 euro.

Brytyjski rząd ogłosił w marcu, że osiągnął porozumienie w sprawie sprzedaży 40 procent udziałów w spółce, co w oznacza koniec monopolu Eurostar na korzystanie z tunelu pod kanałem La Manche.

Related News

Comments are closed

© 2014-2018 TURYSTYKA24